Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

PAEM sınav giriş yerleri açıklandı | 2019 Yılı 5. Dönem PAEM sınav giriş belgesi sorgulama

Geçtiğimiz haftalarda yayımlanan habere göre Emniyet Teşkilatının komiser yardımcısı ihtiyacını karşılamak amacıyla 200'ü kadın, 1800'ü erkek olmak üzere toplam 2.000 (komiser yardımcısı adayı) öğrenci alımı gerçekleştirileceği duyurulmuştu. Başvuru yapan adaylar için PAEM sınav giriş belgesi erişime açıldı. 2019 Yılı 5. Dönem PAEM sınav giriş belgesi sorgulama ekranına haberimizin içeriğinden ulaşabilirsiniz...

PAEM sınav giriş yerleri açıklandı | 2019 Yılı 5. Dönem PAEM sınav giriş belgesi sorgulama

2019 Yılı Polis Amirleri Eğitim Merkezi (PAEM) sınav giriş belgesi ve sınav tarihleri açıklandı. Başvuru yapan adayların sık sık araştırdığı sınav giriş belgesine ulaşmak için haberimizin içeriğinden bilgi edinebilirsiniz. Emniyet Teşkilatındaki komiser açığının kapatılması için 200’ü kadın, 1800’ü de erkek olmak üzere alınacağı duyurulan 2000 aday için yapılan başvuruların ardından PAEM sınav giriş belgesi yayımlandı. 2019 Yılı 5. Dönem PAEM sınav giriş belgesi sorgulama ekranına haberimizden ulaşabileceksiniz.

2019 Yılı 5. Dönem PAEM sınav giriş belgesi yayımlandı

16 Temmuz 2015 tarihli ve 29418 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Polis Akademisi Başkanlığı Polis Amirleri Eğitimi Merkezi Giriş ve Eğitim-Öğretim Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca 2019-2020 eğitim-öğretim dönemi için Polis Akademisi Başkanlığı PAEM Müdürlüğüne (1.800) Erkek (200) Kadın öğrenci alımı ön başvuruları 17-27 Eylül 2019 tarihleri arasında yapılmıştır. Anılan Yönetmeliğin 8. Maddesinin 3 üncü bendinde “Ön başvuru alınan erkek ve kadın adaylar ayrı ayrı olmak üzere en yüksek puandan en düşük puana doğru sıralanır ve o dönem için alınacak erkek ve kadın öğrenci kontenjanının on katına kadar aday şahsen müracaatta bulunmak üzere çağrılır.” hükmü gereğince sıralama yapılmış olup, en son kadın adayın KPSS P3 Puanı 75,57977 olarak belirlenmiştir. Bu nedenle belirlenen puanın altına kalan kadın adayların Sınav Giriş Belgeleri yayınlanmayacak olup, sınav aşamalarına çağırılmayacaktır.

PAEM sınav giriş belgesi sorgulama

PAEM SINAV GİRİŞ BELGESİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ

PAEM GİRİŞ SINAVI FİZİKİ YETERLİLİK SINAV TALİMATI İÇİN TIKLAYINIZ