Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

POMEM sonuçları hakkında açıklama yapıldı! POMEM 26. dönem mülakat sonuçları ne zaman, hangi tarihte açıklanacak?

POMEM sonuçları hakkında açıklama yapıldı! POMEM 26. dönem mülakat sonuçlarının ne zaman, hangi tarihte açıklanacağı belli oldu. Binlerce polis memuru alımı yapılacağı daha önce Polis Akademisi'nce bildirilmişti. Konuyla ilgili son dakika gelişmeleri takip edilirken Bakan Soylu, Polis Meslek Eğitim Merkezlerine yapılacak polis adayı alımlarına ilişkin sınav sonuçlarının yakın zamanda açıklanacağını açıkladı. Peki, POMEM sonuçları hakkında açıklama yapıldı! POMEM 26. dönem mülakat sonuçları ne zaman, hangi tarihte açıklanacak? Detaylar haberimizde.

POMEM sonuçları hakkında açıklama yapıldı! POMEM 26. dönem mülakat sonuçları ne zaman, hangi tarihte açıklanacak?

Son dakika!.. POMEM sonuçları hakkında açıklama yapıldı! POMEM 26. dönem mülakat sonuçlarının ne zaman, hangi tarihte açıklanacağı belli oldu. 7 bin polis memuru alımı yapılacağı daha önce Polis Akademisi’nce bildirilmişti. Konuyla ilgili son dakika gelişmeleri takip edilirken İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Polis Meslek Eğitim Merkezlerine yapılacak polis adayı alımlarına ilişkin sınav sonuçlarının yakın zamanda açıklanacağını açıkladı. Peki, POMEM sonuçları hakkında açıklama yapıldı! POMEM 26. dönem mülakat sonuçları ne zaman, hangi tarihte açıklanacak? Detaylar haberimizde.

POMEM 26. dönem mülakat sonuçları ne zaman, hangi tarihte açıklanacak?

25. dönem POMEM’lere özel harekat branşlı 500 kadın ve 26. dönem POMEM’lere 7 bin kadın ve erkek polis adayı alımlarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Sınavlara yapılan başvuru sayısının 200 binlere ulaştığını aktaran Soylu, ‘Beni bağışlasınlar, sınav sonuçlarının açıklanması çok uzuyor.’ derken, adayların katıldığı yazılı, sözlü ve fiziki yeterlilik sınavlarının değerlendirilmesinin kolay olmadığını ifade etti. Bakan Soylu bekçi alımlarında sonuçların açıklanma sürecinin 8 aya kadar ulaştığını da anımsattı.

Sınav sonuçlarının açıklanmasının bir planlama dahilinde yapıldığına dikkati çeken Soylu, şunları kaydetti:

Polis özel harekat mülakatları bitti, öyle biliyorum, sonuçları önümüzdeki günler içinde açıklarlar, yakın bir zamanda açıklarlar. POMEM’de de zannediyorum mülakatlar bitmiştir, yani bitmek üzereydi en son benim bildiğim. Daha doğrusu Elazığ ve Van depremleri olmadan önce bittiğini düşünüyorum. Eğer bitmişse, sınav sonuçlarının açıklanması hazırlıkları yapılıyordur. Ama ilk önce polis özel harekatın hemen hemen mülakatlarının bittiğini, açıklamaya hazır hale getirilmeye çalışıldığını biliyorum.

POMEM sonuçları hakkında açıklama yapıldı! POMEM 26. dönem mülakat sonuçları ne zaman, hangi tarihte açıklanacak