Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Recep Aktuğ’un ölüm haberini duyuran oyuncu kızı Zeynep Aktuğ kimdir? Zeynep Aktuğ kaç yaşında hangi filmlerde oynadı?

Aşk-ı Memnu dizisinde ‘Hilmi Bey’ karakteriyle ünlenen Recep Aktuğ KOAH hastalığı nedeni ile vefat etti. Recep Aktuğ'un ölüm haberini sosyal medya hesabından duyuran oyuncu kızı Zeynep Aktuğ ise yaptığı paylaşım ile herkesi üzen haberi verdi. Sosyal medya hesabından paylaştığı tweet sonrası birçok kişi Zeynep Aktuğ'un kim olduğunu araştırmaya başladı. Peki Zeynep Aktuğ kimdir? Zeynep Aktuğ kaç yaşında hangi filmlerde oynadı?

Recep Aktuğ’un ölüm haberini duyuran oyuncu kızı Zeynep Aktuğ kimdir? Zeynep Aktuğ kaç yaşında hangi filmlerde oynadı?

Bir dönemin en çok konuşulan ve gündeme damga vuran dizilerden biri olan Aşk-ı Memnu’nun ‘Hilmi Bey’i vefat etti. Hilmi Bey karakterini canlandıran Recep Aktuğ uzun zamandır KOAH tedavisi görüyordu. Ünlü oyuncunun vefat haberini ise kendi gibi oyuncu kızı Zeynep Aktuğ verdi. Sosyal medya hesabından babasının vefatını açıklayan Zeynep Aktuğ; “Canım babam Recep Aktuğ’u kaybettim.” mesajını paylaştı. Bu haberi duyan sanat camiası ve sevenleri yasa boğuldu. Recep Aktuğ’un ölüm haberini duyuran kızı ise merak konusu oldu. Peki Recep Aktuğ’un ölüm haberini duyuran oyuncu kızı Zeynep Aktuğ kimdir? Zeynep Aktuğ kaç yaşında hangi filmlerde oynadı?

ZEYNEP AKTUĞ KİMDİR?

1985 yılından İstanbul’da dünyaya gelen Zeynep Aktuğ ünlü oyuncu Recep Aktuğ’un kızıdır. Babasının yolundan giden Zeynep Aktuğ, Ali Kundilli, Çılgın Dersane 3, Ali Kundilli 2 filmlerinde boy gösterdi. Zeynep Aktuğ ayrıca Selana dizisinde de yer aldı.

RECEP AKTUĞ KİMDİR?

13 Mayıs 1954 yılından İzmir Çeşme’de doğan Recep Aktuğ İlk ve orta eğitimini İzmir’de tamamladı. Lise dönemi zamanında yani sene 1973 yılını gösterdiğinde Anadolu Pop tarzında müzik yaptığı Gelenek adlı bir grubu vardı. 1974 yılında Şişli Siyasal Bilgiler Y.O’nda okurken yeni bir gruba dahil oldu. Bu grubu adı ise Grup Stüdyo idi. Siyasal Bilgiler’i bitirdikten sonra müzik hayatında kariyerine devam eden Aktuğu TM Devlet Konservatuvarı’na kaydoldu.

Eğitimi süresince para kazanmak için pazarlamacılık, grafikerlik gibi işlerde de çalıştıktan sonra arkadaşı vasıtasıyla Çetin Emeç yönetiminde Hürriyet Magazin bölümü Hafta Sonu Gazetesi’nde muhabir olarak çalışmaya başladı. Muhabirlik kariyeri ise bir buçuk yılın ardından başka bir işe girmesiyle değişecekti. Şat Yapım’da organizasyon bölümünde işe başlayan ünlü oyuncu Antalya, Anamur Girne, Akşehir festivallerinin yönetiminde çalıştı. Festivallerin sona ermesiyle beraber Şat Yapım’ın da ticari hayatı son bulmuştu.

Daha sonra Recep Aktuğ, Baha Boduroğlu, Ertuğrul Çayıroğlu ve Tuğrul Karataş ile birlikte Arı Yapım adlı bir şirket kurdu. Şirketin ilk sanatçısı Sezen Aksu, ilk ürünü de Kaybolan Yıllar’dı. Bu çalışmayı “Disko Fasıl” takip etti. Ancak bu birliktelik de fazla uzun sürmedi. Recep Aktuğ, 1976 yılında Türkiye’nin ilk eşlik vokal grubu olan Kısa Dalga Vokal Grubu’nu kurdu.

Kısa Dalga ilk gece çalışmasını Ayten Alpman ile Sheraton otelinde yaptı. 1978 yılında Antalya Altın Portakal Şarkı yarışmasına iki beste ile katılan Aktuğ ikincilik ve yedincilik ödülü kazandı. Aynı sene Ajda Pekkan ile yine Süper Show, Sezen Aksu Caddebostan Maksim gazinosunda çalışmaya başladı. 1979 yılında Cantekin ile Eurovision’a katıldı, 1981 yılında Giden Gençliğe ve Canım adlı şarkılarıyla ilk kırkbeşliğini çıkardı.

1983 yılında Buğra Uğur’un bestesi ile Eurovision Türkiye birincisi olarak Çetin Alp ile Almanya’da Türkiye’yi temsil etti.

Birçok bestesi ve şarkı sözü çeşitli sanatçılar tarafından seslendirilen Aktuğ; birçok reklam filminde ve dizide de rol aldı.

Recep Aktuğ’nun Esen Müzik etiketiyle çıkmış Alışma Bana – Siyah Gül ve Yaşamak adlı üç müzik albümü bulunmakta.

Stüdyo albümleri

  • 2009: Alışma Bana
  • 2010: Alışma Bana DVD
  • 2011: Siyah Gül
  • 2013 Yaşamak

FİLMOGRAFİ

  • 2004-2005 Kurtlar Vadisi (Ender Demiray)
  • 2008-2010 Aşk-ı Memnu (Hilmi Önal)
  • 2012 Fetih 1453 (11. Konstantinos)
  • 2014 Çılgın Dersane Üniversitede (Fuat Hoca)

 

Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri