Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Seyahat izni nasıl ve kaç günde alınır? E Devlet ile il dışına çıkmak için izin belgesi alma işlemi

Seyahat izni nasıl ve kaç günde alınır? E Devlet ile il dışına çıkmak için izin belgesi alma işlemi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün akşam açıkladığı yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında 30 büyükşehir ve akciğer hastalarının çoğunlukta olduğu Zonguldak’a giriş çıkışlar 15 günlüğüne durduruldu. Bazı vatandaşlar ise şehirlerarası yolculuk yapmak zorunda kalıyor. Bu kapsamda da söz konusu vatandaşlar internette sıklıkla seyahat izni belgesi hakkında araştırma yapıyor. Peki, Seyahat izni nasıl ve kaç günde alınır? E Devlet ile il dışına çıkmak için izin belgesi alma işlemi… en kolay şekliyle seyahat izni alma anlatımı haberimizde…

SEYAHAT İZNİ NASIL VE KAÇ GÜNDE ALINIR? E DEVLET İLE İL DIŞINA ÇIKMAK İÇİN İZİN BELGESİ ALMA İŞLEMİ

Yeni tip koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında 31 şehire giriş ve çıkışlar durdurulmuştu. Mecburi olarak şehirlerarası seyahat etmek isteyenlere ise e-Devlet üzerinden seyahat izini alma zorunluluğu getirilmişti.

E-devlet ekranından seyahat izin belgesi almak için öncelikle TC kimlik no ve e devlet şifresi ile giriş yapılıyor. Giriş yapmanın ardında İçişleri Bakanlığı bölümünde yer alan “e Başvuru” kısmına giriliyor. Seçenekler arasından “Seyahat İzin İşlemleri” seçilerek form doldurulma işlemi gerçekleştiriliyor.