Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Sinan Ateş kimdir? Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş neden istifa etti?

Sinan Ateş kimdir? Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş neden istifa etti?

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Sinan Ateş, sosyal medya hesabından görevinden istifa ettiği duyurdu. Bir süredir bu görevi yürüten Sinan Ateş’in istifasının nedeni merak konusu oldu. Bu bağlamda Sinan Ateş kimdir? Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş neden görevinden istifa etti? sorularına cevap aranmaya başlandı. Ayrıntılar burada…

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş istifa etti!

Ateş, Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; “09 Ocak 2019 tarihinden itibaren şerefle yürütmekte olduğum Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanlığı görevimden akademik çalışmalarım ve üniversitedeki görevim nedeniyle bugün itibariyle Liderimizin müsaadeleriyle ayrıldım.

Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı, ömür boyu taşıyacağım en kutsal unvan olacaktır. Ülküdaşlarım haklarını helal etsinler. Bu can bu bedende oldukça Liderim Sayın Devlet Bahçeli’nin ve davamın emrinde olacağım”

SİNAN ATEŞ KİMDİR?

Sinan Ateş (d. 1984, Bursa), Türk akademisyen ve siyasetçi, Ülkü Ocakları genel başkanı.

İlk orta ve lise öğrenimini Bursa’da tamamlamıştır.

2002-2006 yılları arasında lisans eğitimini Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği’nde tamamlamıştır.

2007-2009 yılları arasında yüksek lisans eğitimini Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü’nde tamamlamıştır.

2010-2018 yılları arasında doktora eğitimini Hacettepe Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi Enstitüsü’nde tamamlayarak doktor unvanını almıştır.

Bursa Ülkü Ocakları Ortaöğretimden yetişmiştir. 2000-2002 Bursa Ülkü Ocaklarında Lise Başkanlığı,

2002-2003 Gazi Eğitim Fakültesi Başkanlığı 2003-2004 Ankara Ülkü Ocakları Üniversiteler Masası Başkan Yardımcılığı,

2005-2006 Ülkü Ocakları Genel Sekreter Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur.

2007’den Genel başkan olarak atandığı 2019 yılına kadar Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman’ın danışmanlığı görevini üstlenmiştir

Sinan Ateş kimdir? Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş neden görevinden istifa etti?

Yorumlar (1 Yorum)

  • Avatar

    Çevik

    Ülkücü olupta Atatürk'ü sevmeyen kişiler Ülkücülüğün temel anlam ve prensiplerini kavrayamamış, kendisini Ülkücü sanan kanı bozuk insanlardır!
    Başbuğ Alparslan Türkeş
    " AtatürkeDüşman VatanHainidir"

Yorumları Gör (1 Yorum)