Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri ne zaman açıklanacak? Sözleşmeli öğretmen mülakat tarihleri belli oldu

Sözleşmeli öğretmenlik için başvuru yapan adayların gözü MEB tarafından yapılacak son dakika mülakat yerleri açıklamasında! Adaylar, mülakat yerleri için araştırmalara başladı. 6 – 10 Ocak tarihlerinde başvurusu alınanlar, sözleşmeli öğretmen mülakat yerleri ve tarihleri için detayları öğrenmek istiyor. Başvuru yapan adayların sözlü sınava alınacakları sınav merkezleri nereler olacak merak edilirken, mülakat tarihleri de belli oldu. Peki, sözleşmeli öğretmen mülakat yerleri ne zaman açıklanacak?

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri ne zaman açıklanacak? Sözleşmeli öğretmen mülakat tarihleri belli oldu

Sözleşmeli öğretmen mülakat yerleri için gözler MEB tarafından yapılacak son dakika açıklamaya çevrildi. Sözleşmeli öğretmenlik için yapılacak mülakata davet edilmek üzere başvurular elektronik ortamda “https://ilkatama.meb.gov.tr” internet adresinden alınacak. Başvuru onayları, il veya ilçe milli eğitim müdürlüklerince yapılacak. En çok 3 bin 7 kontenjanla sınıf öğretmenliği, 1836 kontenjanla din kültürü ve ahlak bilgisi ve 1731 kontenjanla İngilizce öğretmenliğine atama yapılacağı bildirildi. Sözleşmeli öğretmenlik başvurusu yapan adaylar, mülakat yerleri için araştırmalara başladı. 6 – 10 Ocak tarihlerinde başvurusu alınanlar, sözleşmeli öğretmen mülakat yerleri ve tarihleri için detayları öğrenmek istiyor. Peki, sözleşmeli öğretmen mülakat yerleri ne zaman açıklanacak?

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK MÜLAKAT YERLERİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Sözleşmeli öğretmenlik için başvuru yapan adayları mülakat yerleri 21 Ocak’ta yani bugün ilan edilecek. Mükakat için davet edilecek sözleşmeli öğretmen adayları http://www.meb.gov.tr adresinden duyurulacak.

Sözleşmeli öğretmen mülakat yerleri ve tarih

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN MÜLAKAT YERLERİ SORGULAMA

MEB PERSONEL SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN MÜLAKAT TARİHLERİ BELLİ OLDU

5-22 Şubat tarihlerinde mülakatlar yapılacak, sonuçlar ise 25 Şubat’ta duyurulacak. Öte yandan, atama tercihleri de 9-13 Mart’ta alınıyor, sonuçlar ise 18 Mart’ta açıklanacak.

Sözleşmeli öğretmenlik başvurularında, adayların atanacakları alanlara göre, 2018 veya 2019’da yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) puan türleri (KPSSP10 ve KPSSP121- KPSSP120) dikkate alınacak.

Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri