Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Süleyman Soylu kimdir? Süleyman Soylu kaç yaşında ve nereli?

Corona virüs salgınıyla tüm Türkiye topyekun mücadele ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde bakanlıklar yeni tedbirleri hayata geçirirken virüse karşı toplumsal mücadele devam ediyor. Devletin bütün bakanlıkları virüse karşı seferber olurken, yapılan açıklamalar vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Son olarak ise İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu sokağa çıkma yasağı ile ilgili açıklamalar yaptı. Yaptığı açıklamalarla dikkat çeken Bakan Soylu vatandaşların merak konusu oldu. Peki Süleyman Soylu kimdir? Süleyman Soylu kaç yaşında ve nereli? İşte detaylar…

Süleyman Soylu kimdir? Süleyman Soylu kaç yaşında ve nereli?

175 ülkeye yayılan corona virüsü salgınına karşı mücadele devam ediyor. İlk günden beri tedbirleri elden bırakmayan Türkiye kendi OHAL’ini ilan ederek virüse karşı savaş açtı. Devletin bütün bakanlıkları virüse karşı seferber olurken, yapılan açıklamalar vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. En son yapılan açıklamalara göre ise İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu 4 unsurun önemine değindi. Ayrıca Bakan Soylu sokağa çıkma yasağı ile ilgili de açıklamalar yaptı. Açıklamalarıyla vatandaşların dikkatini çeken İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu kimdir? Süleyman Soylu kaç yaşında ve nereli? Sokağa çıkma yasağı gelecek mi? İşte Süleyman Soylunun yaşı ve memleketi…

Sokağı çıkma yasağı gelecek mi?

Sokağa çıkma yasağı virüs salgınıyla birlikte sık sık gündeme geliyor ve vatandaşlar yetkili ağızlardan yapılan açıklamalara dikkat kesilmiş durumda. İçişleri Bakanı Soylu, sokağa çıkma yasağına ilişkin, “Vatandaş kendi olağanüstü halini ilan ederse daha üst bir tedbir almaya şimdilik gerek olmayabilir” dedi.

Süleyman Soylu kimdir? Süleyman Soylu kaç yaşında ve nereli?

21 Kasım 1969 tarihinde İstanbul’da doğdu. Plevne Lisesi’nin ardından İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu.
1987 yılında siyasete atıldığı Gençlik Kolları’nda İlçe Başkanı ve İl Başkan yardımcılığı yaptı.
1995-1999 yılları arasında Gaziosmanpaşa İlçe Başkanlığı, 1999-2002 arasında ise İstanbul İl Başkanlığı görevlerinde bulundu.
6 Ocak 2008 ve 16 Mayıs 2009 tarihleri arasında Demokrat Parti Genel Başkanlığı yaptı.
Bir süre siyasete ara verdikten sonra 12 Eylül 2010 Referandumunda “evet” tercihini anlatmak üzere Türkiye’yi dolaşarak ”Demokrasi Buluşmaları” adını verdiği bir dizi seminer düzenledi.
2012 Yılında AK Parti’ye katılan Süleyman Soylu 4. Olağan Genel Kurulu’nda MKYK üyeliğine, ardından AR-GE’den sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirildi. Daha sonra 2014 yılında Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı oldu.
Süleyman Soylu, 25 ve 26. Dönem AK Parti Trabzon Milletvekili, 24 Haziran 2018’de yapılan Milletvekilliği Genel Seçimleri’nde de 27. Dönem AK Parti İstanbul Milletvekili olarak seçilmiş; 64. ve 65. Hükümetlerde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, 1 Eylül 2016 tarihinden itibaren de yine 65. Hükümette ve ardından 66. Hükümette de İçişleri Bakanı olarak görev yapmıştır.
Süleyman Soylu 67. Hükümet’te yeniden İçişleri Bakanı olarak  görev yapmaktadır.
1994 Yılında sigortacılık sektöründe faaliyet gösteren bir aile şirketi kuran Süleyman Soylu evli ve iki çocuk babasıdır.
Süleyman Soylu kimdir? Süleyman Soylu kaç yaşında ve nereli?