Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

TOKİ 2020 kura çekilişi ne zaman? TOKİ 100 bin sosyal konut kura çekimi hangi tarihte?

TOKİ 100 bin sosyal konut kura çekimi için heyecan dorukta. Uzun yıllar bir ev alma hayali kuranlar TOKi'den gelecek haberleri dört gözle bekliyor. 2020 TOKİ kuralarının tarihini merak eden vatandaşlar konuyla ilgili internette araştırma yapıyor. TOKİ'ye başvuran 1 milyondan kişi TOKİ 2020 kura çekilişi ne zaman? TOKİ 100 bin sosyal konut kura çekimi hangi tarihte? sorularına cevap arıyor. İşte TOKİ 100 bin sosyal konut kura çekimi ile ilgili detaylar...

TOKİ 2020 kura çekilişi ne zaman? TOKİ 100 bin sosyal konut kura çekimi hangi tarihte?

TOKİ 100 bin sosyal konut projesine toplamda 1 milyon 137 bin 982 başvurunun yapıldı. Yani neredeyse yapılacak konutun 12 katı kişi ev sahibi olmak için TOKİ’ye başvuru yaptı. 15 Ocak 2020 tarihinde son başvuruların yapıldığı, konut projesinde gözler kura çekimine çevrildi. Vatandaşlar, TOKİ 100 bin sosyal konut kura çekimi hangi tarihte?  TOKİ 2020 kura çekilişi ne zaman? sorularına cevap arıyor. İşte TOKİ kuralarına yönelik ayrıntılar…

2020 TOKİ KURA ÇEKİLİŞ TARİHİ BELLİ OLDU MU?

TOKİ’nin yatay mimari anlayışıyla İstanbul başta olmak üzere 81 ilde 2+1 ve 3+1 planında yapacağı 100 bin sosyal konut için 16 Aralık 2019’dan itibaren başvuru almaya başlamıştı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, 100 bin sosyal konut için 1 milyon 137 bin 982 başvuru yapıldığını, kuraların şubat ayında çekileceğini duyurdu.

Kesin tarih belli olduğu zaman haberlerimizde yer vereceğiz.

BAŞAKŞEHİR, TUZLA VE ARNAVUTKÖY TOKİ KURASI NE ZAMAN ÇEKİLECEK?

TOKİ 100 Bin Sosyal Konut Projesi’nde, başvuruların toplanmasının ardından gerçekleştirilecek ihaleyle şerefiyeli satış fiyatları belirlenecek olup, başvuru sahipleri arasında “Hak Sahibi Belirleme” kurası çekilecektir. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, 100 bin sosyal konut için 1 milyon 137 bin 982 başvuru yapıldığını, kuraların şubat ayında çekileceğini duyurdu. Kura net çekiliş tarihi, yeri ve saati açıklanınca detayları haberimizden öğrenebileceksiniz.

Satışa sunulan konut sayısından daha az başvuru olması durumunda ise, başvuruda bulunan vatandaşlar tarafından satın alınacak konutlar TOKİ’nin belirleyerek kullanıma açacağı bloklar arasından, noter huzurunda yapılacak kura ile belirlenecektir.

Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri