Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

TOKİ canlı yayını var mı? TOKİ kura çekilişi canlı izlenebilecek mi?

TOKİ canlı yayını var mı? sorusu en çok araştırılan konulara arasındanki yerini aldı. 100 bin konut projesine başvuru yapan vatandaşlar canlı olarak TOKİ'nin kura çekimini izlemek istiyor. Türkiye genelinde yapılacak TOKİ 100 bin konut sosyal projesi için kura çekimi dün başlamıştı. Peki TOKİ canlı yayını var mı? TOKİ kura çekilişi canlı izlenebilecek mi? İşte detaylar...

TOKİ canlı yayını var mı? TOKİ kura çekilişi canlı izlenebilecek mi?

TOKİ canlı yayını var mı? 2020 yılının ilk TOKİ çekilişi canlı olarak yayınlanıp yayınlanmayacağı merak ediliyor. Dün başlayan çekilişler için vatandaşlar yayını nasıl izleyebileceğini merak ediyor. TOKİ çekilişi için başvuru yapanlar vatandaşlar yayının linkini araştırıyor. Haberimizin içerisinden canlı yayına ilişkin detayları bulabilirsiniz. Peki TOKİ canlı yayını var mı? TOKİ kura çekilişi canlı izlenebilecek mi?

TOKİ CANLI YAYIN VAR MI?

TOKİ’nin kura çekilişlerini sosyal medya hesapları üzerinden canlı yayınlaması bekleniyor. Fakat canlı yayın olmaması halinde detaylı bilgileri http://talep.toki.gov.tr/ adresi üzerinden öğrenebilirsiniz.

TOKİ’NİN CANLI YAYINA İLİŞKİN AÇIKLAMASI

TOKİ YOUTUBE İÇİN TIKLAYINIZ

TOKİ FACEBOOK İÇİN TIKLAYINIZ

TOKİ KURA ÇEKİLİŞİ SONUÇLARI KAÇINDA AÇIKLANACAK?

Diyarbakır Yenişehir Projesi 2 Nisan, Batman Merkez Projesi 3 Nisan, Adana Sarıçam Projesi 27 Mart, Trabzon Merkez Projesi 7 Mayıs, Konya Selçuklu Projesi 5 Mart, Sakarya Adapazarı Projesi 10 Mart, Kocaeli İzmit Projesi 11 Mart, Antalya Merkez Projesi 25 Mart, Şanlıurfa Eyyübüye ve Karaköprü Projeleri 1 Nisan, Van Erciş Projesi 9 Nisan, Elazığ Projeleri 14 Nisan, Malatya Projeleri 15-16 Nisan, Samsun İlkadım ve Canik projeleri 30 Nisan, Edirne Lalapaşa ve Merkez projeleri 7 Mayıs, Erzurum Merkez Projesi 18 Mayıs, Manisa Köprübaşı, Akhisar ve Salihli projeleri 19 Haziran, Ordu projeleri 27-28 Mayıs, Konya Ereğli ve Beyşehir projeleri 30 Haziran.

2020 TOKİ İSTANBUL BAŞAKŞEHİR, ARNAVUTKÖY VE TUZLA KURALARI ÇEKİLİŞİ NE ZAMAN YAPILACAK?

100 bin yeni sosyal konut projesi kapsamında İstanbul’da talep toplanan 3 projedeki 10 bin konuta 375 bin 953 başvuru yapıldı. İstanbulluların merakla beklediği kuralar mart ayında yapılacak.

İstanbul’da ilk kura, Tuzla’da 117 bin 650 başvurunun yapıldığı 5 bin 750 konut için yapılacak. Kura töreni ise 16 Mart Pazartesi günü gerçekleştirilecek.

Arnavutköy’de yer alan 3 bin 750 konut için 18 Mart, Başakşehir’de yer alan 500 konut için 20 Martta, tarihinde kura yapılacak.

Satışa sunulan konut sayısından daha az başvuru olması durumunda ise, başvuruda bulunan vatandaşlar tarafından satın alınacak konutlar TOKİ’nin belirleyerek kullanıma açacağı bloklar arasından, noter huzurunda yapılacak kura ile belirlenecektir.

TOKİ canlı yayın izle! TOKİ kura çekilişi canlı yayın!