Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Türkiye geneli hava durumu 14 Şubat 2020 Cuma | Bugün hava nasıl olacak? İşte 5 günlük haritalı hava raporu

14 Şubat 2020 Cuma Türkiye geneli hava durumu nasıl? Bugün hava nasıl olacak? Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre Türkiye genelei ve İstanbul, Ankara, İzmir 14 Şubat 2020 hava durumu detaylarını araştıran okurlarımız için bugün kar yağışı, yağmur ve çığ uyarısı verilen bölgeler, 5 günlük haritalı hava durumu ile haberimizde olacak. Türkiye geneli hava durumu 14 Şubat 2020 Cuma | Bugün hava nasıl olacak?..

Türkiye geneli hava durumu 14 Şubat 2020 Cuma | Bugün hava nasıl olacak? İşte 5 günlük haritalı hava raporu

Hava durumu 14 Şubat 2020 Cuma Türkiye genelinde nasıl olacak? Bugün hava durumu nasıl olacak? Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) verilerinden edinilen bilgilere göre Türkiye geneli ve İstanbul, Ankara, İzmir 14 Şubat 2020 hava durumu detaylarını merak eden okurlarımız için bugün kar yağışı, yağmur ve çığ uyarısı verilen bölgeler 5 günlük haritalı hava durumu bilgileri haberimizde olacak. Doğu Anadolu ve iç kesimler beyaz örtünün etkisi altında! Kar erimesi ve çığ tehlikeleri konusunda vatandaşlar uyarılırken Marmara’da ise yağmur bekleniyor. Türkiye geneli hava durumu 14 Şubat 2020 Cuma | Bugün hava nasıl olacak?.. Detaylar haberimizde.

Türkiye geneli hava durumu 14 Şubat 2020 Cuma | Bugün hava nasıl olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Türkiye genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Batı Karadeniz’in batısı ile Eskişehir, Rize, Artvin, Ardahan, Van ve Hakkari çevrelerinin ise yağışlı geçmesi bekleniyor.

Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, sabah saatlerinde Ardahan, Van ve Hakkari ile Artvin illerinin iç kesimlerinde, gece saatlerinde Bolu ile Isparta çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması öngörülüyor.

İç ve doğu bölgelerde aşırı soğuk havaya bağlı buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Doğu Karadeniz Bölgesi’nin yüksek rakımlı yerlerinin dik yamaçları ile Doğu Anadolu’nun doğusunda yüksek kar örtüsünün bulunduğu yerlerde çığ tehlikesi bulunduğundan vatandaşlardan ve yetkililerden dikkatli ve tedbirli olmaları isteniyor.

Hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik beklenmezken, mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın ise genellikle güneyli, Akdeniz kıyıları ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

İstanbul hava durumu 14 Şubat 2020

Bugün İstanbul’da parçalı bulutlu hava hakim. En yüksek ve en düşük hava sıcaklığının ise 11/7 derece civarında seyretmesi bekleniyor.

Ankara hava durumu 14 Şubat 2020

Parçalaı bulutlu bir havanın hakim olacağı başkent Ankara’da en düşük ve en yüksek hava sıcaklığının -1/6 derece olması bekleniyor.

İzmir hava durumu 14 Şubat 2020 Cuma

Parçalı bulutlu havanın hakim olduğu İzmir’de 14 Şubat öğleden sonra yağış bekleniyor. Hava sıcaklığı ise 16/9 derece civarında seyredecek.

İşte Meteoroloji 5 günlük haritalı Türkiye geneli hava durumu;

Türkiye geneli hava durumu 14 Şubat 2020 Cuma Bugün hava nasıl olacak cuma mgm harita

MGM 14 Şubat Cuma Türkiye geneli haritalı hava durumu

Türkiye geneli hava durumu 14 Şubat 2020 Cuma Bugün hava nasıl olacak cuma mgm harita 2

MGM 15 Şubat Cumartesi Türkiye geneli haritalı hava durumu

Türkiye geneli hava durumu 14 Şubat 2020 Cuma Bugün hava nasıl olacak cuma mgm harita 3

MGM 16 Şubat Pazar Türkiye geneli haritalı hava durumu

Türkiye geneli hava durumu 14 Şubat 2020 Cuma Bugün hava nasıl olacak cuma mgm harita 5

MGM 17 Şubat Pazartesi Türkiye geneli haritalı hava durumu

Türkiye geneli hava durumu 14 Şubat 2020 Cuma Bugün hava nasıl olacak cuma mgm harita 4

MGM 18 Şubat Salı Türkiye geneli haritalı hava durumu

MGM’den yapılan uyarılar

Kar erimeleri; Doğu Karadeniz Bölgesinin 500 metre altında rakıma sahip kesimlerinde kar erimeleri beklenmektedir. Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin’in yüksek kesimlerinde kar yağışlarının, kıyı kesimlerde yağmur ve kar erimelerinin oluşturabileceği olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Çığ tehlikesi; Doğu Anadolu ile Doğu Karadeniz’in yüksek kesimlerinin dik eğime sahip ve yüksek kar örtüsünün bulunduğu yerlerinde çığ tehlikesi bulunduğundan dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri