Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

TUS tercihleri ne zaman? 2020 TUS tercihleri başvuru tarihleri ve son gün ne zaman?

TUS tercihleri ne zaman? 2020 TUS tercihleri başvuru tarihleri ve son gün ne zaman? TUS (1. Dönem) ve STS Tıp Doktorluğu (1. Dönem) sınavları 23 Şubat tarihinde yapılmıştı. TUS başvurusunda bulunacak olan adaylar şimdi ÖSYM'nin belirlediği TUS tercihleri başvuru tarihlerini araştırıyor. Peki, TUS tercihleri ne zaman? 2020 TUS tercihleri başvuru tarihleri ve son gün ne zaman?

TUS tercihleri ne zaman? 2020 TUS tercihleri başvuru tarihleri ve son gün ne zaman?

ÖSYM TUS tercihleri başvuru tarihlerini açıkladı. Başvuruda bulunacak adaylar süre içerisinde işlemlerini yapmak için araştırmalara başladı. Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (TUS) ve Tıp Doktorluğu Alanında Yurtdışı Yükseköğretim Diploma Denkliği İçin Seviye Tespit Sınavı (STS Tıp Doktorluğu) sınavı sonuçlarının açıklanmasının akabinde gözler TUS tercih tarihlerine çevrildi. Peki TUS tercihleri ne zaman? 2020 TUS tercihleri başvuru tarihleri ve son gün ne zaman? Detaylar haberimizde.

TUS tercihleri ne zaman? 2020 TUS tercihleri başvuru tarihleri ve son gün ne zaman?

2020-Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (2020-TUS 1. Dönem) tercihleri 25 Mart Çarşamba 2020 tarihinde başladı. TUS tercihlerinde son gün 31 Mart 2020 olarak belirlendi. Adayları 31 Mart 2020 günü saat 23.59’a kadar TUS tercihleri başvuru işlemlerini gerçekleştirebilecekler.

Başvuruda bulunacak olan adaylar işlemlerinin ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. kimlik no ve aday şifrelerini kullanarak elektronik ortamda gerçekleştirebilecekler.

Yerleştirme işlemlerinde, 2020-TUS Başvuru kılavuzunda belirtilen ilke ve kurallar uygulanacaktır.

TUS tercihleri başvuru işlemini yapacak adayların, tercihlerini yapmadan önce ilgili kılavuzu dikkatlice incelemeleri ve tercih süresince yayımlanan tablolardan yararlanmaları gerekmektedir.

TUS tercihleri başvuru bilgileri için tıklayınız!

TUS tercihleri ne zaman 2020 TUS tercihleri başvuru tarihleri açıklandı!