Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Wikipedia erişim engeli kalktı mı? Wikipedia açıldı mı?

 29 Nisan 2017'den beri erişim engeli bulunan Wikipedia ile ilgili kararın verilmesinin ardından vatandaşlar, Wikipedia erişim engeli kalktı mı? Wikipedia açıldı mı? sorusunun cevabını araştırmaya başladı. Peki, Wikipedia erişim engeli kalktı mı? Wikipedia açıldı mı? İşte, o konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

Wikipedia erişim engeli kalktı mı? Wikipedia açıldı mı?

Uzun süredir erişim engeli bulunan internet sözlüğü Wikipedia ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Wikipedia erişim engeliyle ilgili Anayasa Mahkemesi Genel Kurulu kararını verdi. Wikipedia’ya erişmek isteyenler Wikipedia erişim engeli kalktı mı? Wikipedia açıldı mı? sorularına cevap araştırıyor. Peki, Wikipedia ne zaman açılacak? İşte, o konu hakkında detaylar…

WİKİPEDİA NE ZAMAN AÇILACAK?

Anayasa Mahkemesi Genel Kurulunun siteye erişimin engellenmesini ihlal olarak değerlendiren kararının UYAP sistemi üzerinden gönderildiği hakimlik, erişimin engellenmesine ilişkin kararı tekrar ele aldı.

Anayasa Mahkemesi Genel Kurulunun kararı gereğince erişimin engellenmesi kararının kaldırılmasına ve siteye erişimin sağlanmasına karar verdi.

Hakimlik, kararın gereğinin yerine getirilmesi için Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumuna gönderilmesini de kararlaştırdı. Sitenin kısa süre sonra erişime açılması bekleniyor.

Yüksek Mahkeme, “Türkiye’yi çeşitli terör gruplarıyla aynı düzlemde ve iş birliği halinde göstermeye çalışan yazı ve yorumlar yapıldığı” gerekçesiyle 29 Nisan 2017’de erişimin engellenmesi kararı verilen Wikipedia ile ilgili bireysel başvuruları incelemiş, erişimin engellenmesinin ifade özgürlüğünün ihlali olduğuna hükmetmişti.

Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri

Yorumlar (1 Yorum)

  • Avatar

    Recep

    Zaten dahada ızlemem. Sankı. Bulunmaz hınt. Kuması bagıslıyolar ıstedıklerı zamam. Bosluk yapıyolar gıcıl. Bır hal aldı bu dızı zaten ızlenme. Eskısı gıbı. Deıl. Dızıden mıllet sogıdu

Yorumları Gör (1 Yorum)