Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Yarın okullar tatil mi? Corona virüsü nedeniyle İstanbul, Ankara, İzmir ve diğer illerde okular tatil olacak mı?

Yarın okullar tatil mi? sorusu özellikle İstanbul, Ankara ve İzmir’de yaşayan vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Vatandaşlar, Corona virüsle ilgili gelişmeleri yakından takip ederken yaşanan süreçlerin hemen ardından hem Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk hem de Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan açıklamalar geldi. Peki Yarın okullar tatil mi? Corona virüsü nedeniyle İstanbul, Ankara, İzmir ve diğer illerde okular tatil olacak mı? İşte konuya ilişkin detaylar...

Yarın okullar tatil mi? Corona virüsü nedeniyle İstanbul, Ankara, İzmir ve diğer illerde okular tatil olacak mı?

Yarın okullar tatil mi? Corona virüsü nedeniyle İstanbul, Ankara, İzmir ve diğer illerde okular tatil olacak mı? soruları son gelişmelerin ardından en çok araştırılan konuların başında yer alıyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bir vatandaşın Corona virüs testlerinin pozitif çıktığı açıklamıştı. Corona virüsü nedeniyle bazı üniversitelerde tatil ilan edilirken ilkokul, ortaokul ve liselerde; okulların tatil edilip edilmediği vatandaşlar tarafından merak ediyor. Milli Eğitim Bakanı (MEB) Ziya Selçuk tarafından konuya ilişkin açıklama yapılırken Corova Virüs salgını nedeniyle alınan tedbirler belirlendi. Peki Yarın okullar tatil mi? Corona virüsü nedeniyle İstanbul, Ankara, İzmir ve diğer illerde okular tatil olacak mı? İşte, detaylar…

CORONA VİRÜSÜ NEDENİYLE İSTANBUL, ANKARA, İZMİR VE DİĞER İLLERDE OKULAR TATİL OLACAK MI?

Corova Virüs salgını nedeniyle alınan tedbirler belirlendi. Bu kapsamda okullardaki tüm sosyal etkinlikler, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından iptal edildi. MEB’in aldığı kara göre; okullarda yapılması planlanan toplantı, çalıştay, sempozyum, konferans, forum, ödül töreni, spor müsabakası, yarışma gibi sosyal etkinliklerin iptaline ilişkin yazıyı okullara gönderdi.

PEKİ YARIN OKULLAR TATİL Mİ?

Okulların tatil edilip edilmeyeceğine ilişkin ilk açıklamayı Bakan Koca yaptı. Bakan Koca, geçtiğimiz gün okulların tatil edilip edilmeyeceğinin önümüzdeki günlerde netleşeceğini açıklamıştı. Ardından Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan açıklama gelmişti. Bakan Selçuk Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada; “Koronavirüs tedbirleri kapsamında okullarımızdaki eğitim sürecinin planlanması hususunda Sağlık Bakanlığı ile değerlendirmelerimiz devam etmektedir. Okulların tatil takvimiyle ilgili resmî kaynaklar dışında yapılan hiçbir açıklamaya itibar edilmemesini önemle rica ediyorum.” ifadelerini kullanmıştı.

Son olarak TRT’nin haberine göre; Toplantı sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklama yapacak. Milyonlarca velinin beklediği okulların tatil olup olmayacağı kararı da toplantı sonucu belli olacak.  Konuyla ilgili yeni gelişmeler geldikçe haberimizin içerisinden bulabilirsiniz

OKULLAR HENÜZ TATİL EDİLMEDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki toplantıya; Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, bakanlar, İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Yekta Saraç, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş ile Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu üyeleri katıldı. Toplantıda, koranavirüse karşı alınan ve alınacak tedbirler değerlendirilecek.

13 MART 2020 CUMA OKULLAR TATİL Mİ?

13 Mart 2020 Cuma günü okullar henüz tatil edilmedi. Resmi bir açıklama gelmesi halinde haberimiz içerisine eklenecektir.

Yarın okullar tatil mi Corona virüsü nedeniyle İstanbul, Ankara, İzmir ve diğer illerde okular tatil olacak mı