Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

YKS sonuçları ne zaman açıklanacak? Üniversite tercihleri ne zaman 2020?

YKS sonuçları ne zaman açıklanacak? Üniversite tercihleri ne zaman? 2020 üniveriste sınavları geçtiğimiz hafta sonu gerçekleşti. Yüz binlerce öğrenci şimdi sonuçların açıklanıp tercih sürecinin başlamasını heyecanla bekliyor. Peki, YKS sonuçları ne zaman açıklanacak? Üniversite tercihleri ne zaman 2020?..

YKS sonuçları ne zaman açıklanacak? Üniversite tercihleri ne zaman 2020?

Hayal ettikleri mesleklere ulaşabilmek için geçtiğimiz hafta sonu düzenlenen üniversite sıonavına katılan adaylar heyecanla YKS sonuçlarının açıklanmasını bekliyor. Üniversite sınav sonuçlarının açıklanıp tercih sürecinin başlamasıyla puan durumlarına göre seçim yapacak olan öğrenciler tüm bu işlemlerin hangi tarihlerde yapılacağını merak ediyor. Peki, YKS sonuçları ne zaman açıklanacak? Üniversite tercihleri ne zaman 2020? Detaylı bilgi haberde…

YKS sonuçları ne zaman açıklanacak? Üniversite tercihleri ne zaman 2020?

Geçtiğimiz haftalarda duyurulan Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) 2020 sınav takvimine göre, 27 – 28 Haziran’da yapılan YKS sınav sonuçlarının, 28 Temmuz 2020 tarihinde açıklanması bekleniyor.

ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden yapılan duyurunun ardından, sınav sonuçları https://www.osym.gov.tr/ üzerinden öğrenci şifre ve TC kimlik numaraları girilerek öğrenilebilecek.

Ardından başlayacak olan tercih süreciyle ilgili kurumdan resmi açıklama yapıldığında dirilispostasi.com sitemizde yer alacaktır.