Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Yurduntepe Kayak Merkezi bugün açılıyor! Ilgaz 2 Yurduntepe Kayak Merkezi haritada nerede?

Açılışı bugün gerçekleştirilecek olan Yurduntepe Kayak Merkezi, Kastamonu'nun kış turizminde en önemli bölgesi olmaya aday. Yurduntepe Kayak Merkezi haritada nerede gibi araştırmalar da hayli yoğunlaşmış durumda. Devrekani Belediyesince duyurulan Yurduntepe Kayak Merkezi açılışı öncesi, hakkındaki detaylar da merak konusu oluyor. Yurduntepe Kayak Merkezi bugün açılıyor! Ilgaz 2 Yurduntepe Kayak Merkezi haritada nerede? gibi detaylar için haberimizi inceleyebilirsiniz.

Yurduntepe Kayak Merkezi bugün açılıyor! Ilgaz 2 Yurduntepe Kayak Merkezi haritada nerede?

Kastamonu Ilgaz-2 Yurduntepe Kayak Merkeziaçılış haberi, kayak severleri son derece heyecanlandırdı! Devrekani Belediyesinin açılışını duyurduğu Yurduntepe Kayak Merkezine gitmek isteyen vatandaşlar, Yurduntepe Kayak Merkezi‘nin haritadaki konumunu araştırıyor. Kayak tutkunlarını heyecanlandıran, bölgenin bir numaralı turizm merkezi olacak Yurduntepe Kayak Merkezi bugün açılıyor! Ilgaz 2 Yurduntepe Kayak Merkezi haritada nerede? ile ilgili konulara haberimizden ulaşabilirsiniz.

YURDUNTEPE KAYAK MERKEZİ BUGÜN AÇILIYOR

Kastamonu sınırları içerisindeki Ilgaz Dağı‘nda, 2360 metre rakımda yer alan ve 6 kilometrelik kayak pistiyle adını duyuran Ilgaz 2 Yurduntepe Kayak Merkezi, nasipse bugün açılıyor.

Yapımına 2013 yılında başlanan Yurduntepe Kayak Merkezi, 6 kilometrelik pistiyle Batı Karadeniz’in en uzun kayak pistine sahip olma özelliğini taşıyor.

Devrekani Belediyesi tarafından açılış tarihi duyurulan Ilgaz-2 Yurduntepe Kayak Merkezi, bölgenin en önemli turizm alanı olmaya aday. Merkezin, Kastamonu kış turizmine önemli derecede katkı sunacağı tahmin ediliyor.

Ilgaz-2 Yurduntepe Kayak Merkezi’nin haritada yeri;

Devrekani Belediyesi, Ilgaz 2 Yurduntepe Kayak Merkezi’nin açılışının 12 Ocak 2020 Pazar günü gerçekleştirileceğini duyurdu.

Devrekani Beledisyesince yapılan açıklamada şu ifadeler yer verildi;

’12 Ocak Pazar günü açılışa katılmak isteyen vatandaşlar için saat 11.00’da Cumhuriyet Meydanından ücretsiz servisler hazır bulundurulacaktır. Kış turizminin gözdesi olacağına inandığımız merkezimizin Kastamonumuz’a ve ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz. Tüm ilçe halkımız davetlidir.’

ılgaz 2 yurduntepe kayak merkezi haritada yeri

KASTAMONU VALİSİ YAŞAR KARADENİZ’DEN YURDUNTEPE AÇIKLAMASI

Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz, açılış öncesi Yurduntepe Kayak Merkezi’ni ziyaret edip incelemelerde bulundu.

Merkezin yapımına ve özelliklerine dair bilgi vere Vali Karadeniz şöyle konuştu;

‘Ilgaz Yurduntepe Kayak Merkezi’nin bugüne kadar yapım sürecinde İl Özel İdaremizin kendi öz kaynaklarının yanında Gençlik ve Spor Bakanlığımızın, Spor TOTO Teşkilatının katkıları oldu. Kayak merkezimiz son olarak bu yıl özellikle Kültür ve Turizm Bakanlığımızın destekleriyle yapılmıştır. Tesis bünyesinde şu anda 4 bin 300 metre uzunluğunda bir telesiyej sistemi kurulmuştur. Bu sistem son derece modern, altışar koltuklu, kapalı sistem ile desteklenen hidrolik mekanizmalara sahip.

Yol bu yıl itibarıyla hizmete alındı. Özellikle Kültür ve Turizm Bakanlığımızın sağlamış olduğu katkılar bu yol yapımında kullanıldı. Bu yıl artık Ilgaz emsalleri ile çok rahat yarışabilecek kayak tesisine sahip olmuş durumda. Burası Ankara’ya sadece 2 saat uzaklıkta, İstanbul’dan uçakla 1 saatte, kara yoluyla da 5 saatte ulaşılabilecek bir mesafede, tüm kayak severleri bekliyor. Pazar günü hep birlikte tesisimizin açılışını gerçekleştireceğiz. Ilgaz Yurduntepe Kayak Tesisi’nin hem ilimiz hem ülkemiz turizmine hem de tüm kayakseverlere hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.’

Yurduntepe Kayak Merkezi için şu ana kadar 60 milyon liraya yakın harcama yapıldığını belirten Vali Karadeniz, ‘Bunun 10 milyon liralık kısmı İl Özel İdaremiz öz kaynaklarından harcanmış durumda. Büyük bir çoğunluğu diğer bahsettiğim bakanlıkların ve Spor TOTO teşkilatının katkısı ile sağlandı. Buradan sağladığımız katkı açık ve net ortada. Ilgaz Dağı Milli Parkı’nın olduğu alan şuanda kış sezonunda artık yüzde 100 doluluğa ulaşmış durumda ve artık insanlar özellikle hafta sonu ve sömestr tatilinde telesiyej önünde uzun kuyruklar oluşmaktaydı. Hem oradaki bu sıkışıklık ortadan kaldırılmış olacak hem de Ilgaz Dağı’nın kış turizminde kapasitesi arttırılmış olacak. Bu kapasite artışı da tabi ki buraya daha fazla ziyaretçi, daha fazla gelir demektir.’ sözlerine yer verdi.