Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

‘1 Kasım Türkiye’yi güçlü bir idareye teslim etme zamanı’

'1 Kasım Türkiye'yi güçlü bir idareye teslim etme zamanı'

TBMM Başkanı İsmet Yılmaz, Mimar Sinan Mahallesi’nde bir düğün salonunda gerçekleştirilen toplantıda yaptığı konuşmada, 1 Kasım’da yapılacak seçimde, sandığa giden herkesin elini vicdanına koyarak bir karar vereceğini söyledi. 

Bu zor dönemde Türkiye’nin güçlü bir hükümete ihtiyacı olduğunu belirten Yılmaz, “Güçlü bir iktidar, güçlü bir parti ve güçlü bir hükümet için ne gerekiyorsa onun gereğini yapmanız lazım. Bugün artık ne aldı, ne gitti, ne verdi, ne dedi, niye kırıldım, niye eksik geldi, niye fazla geldi tartışmalarını yapacak bir durumda değiliz” diye konuştu. 

Bu zor dönemde, ateş çemberi içerisindeki Türkiye’yi esenliğe çıkartmak ve Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşabilmesi için bunların artık geride bırakılması gerektiğini ifade eden Yılmaz, kente, ülkeye ve savunma sanayine yapılan yatırımlar hakkında bilgi verdi. 

İnsanların ayrılığa ve gayrılığa düşmemelerini isteyen Yılmaz, “1 Kasım, birlik olma, beraber olma, 21. yüzyıla taşıyacak güçlü bir hükümet için Türkiye’yi güçlü bir idareye teslim etme zamanı” diye konuştu. 

Halk ozanı Aşık Veysel’in “Veysel sapma sağa sola, sen Allah’tan birlik dile, ikilikten gelir bela” dizelerini okuyan Yılmaz, “Dava insanlık davası, biz de diyoruz ki mesele memleket meselesi. 1 Kasım’da sandığa gittiğinizde bu mesele İsmet Yılmaz’ın, Hilmi Bilgin’in diğer milletvekillerinin veya Ahmet Davutoğlu’nun meselesi değil. Bu mesele memleket meselesi ve bu memleket de sizin. Memleketinize sahip çıkacak mısınız?” şeklinde konuştu. 

Programa, AK Parti Sivas Milletvekili Hilmi Bilgin, Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, AK Parti İlçe Başkanı Ziya Şahin de katıldı. 

Etiketler