Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

116 işçide gıda zehirlenmesi | Düzce’de 11 fabrika tatil edildi!

Düzce'de gıda zehirlenmesi şikayetiyle 116 kişi hastanelere başvurdu. Olayın yaşanmasının ardından Düzce İl Sağlık Müdürü Yasin Yılmaz "11 fabrikamızda çalışan 116 işçimiz şu anda gözlem altında ve sağlık durumları iyi" açıklamasında bulundu.

116 işçide gıda zehirlenmesi | Düzce'de 11 fabrika tatil edildi!

Düzce’de 11 fabrikaya hizmet veren bir firmanın yemeğinden zehirlendikleri şüphesiyle 116 işçi kentteki çeşitli hastanelerde tedavi altına alındı.

Alınan bilgiye göre, çalıştıkları fabrikalarda dün öğle yemeğinin ardından bazı işçiler rahatsızlandı.

11 FABRİKA TATİL EDİLDİ

Gıda zehirlenmesi şüphesiyle kentteki hastanelere kaldırılan 11 fabrikanın 116 işçisi müşahede altına alınırken, fabrikalar da bugün tatil edildi.

Düzce İl Sağlık Müdürü Yasin Yılmaz, sabah saatlerinden itibaren kentte bulunan Düzce Atatürk Devlet, Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim Araştırma ve Uygulama ile 2 özel hastaneye şu ana kadar 116 işçinin mide bulantısı şikayetiyle başvurduğunu söyledi.

116 ZEHİRLENME VAKASI

Söz konusu kişilere gıda zehirlenmesi teşhisi konulduğunu belirten Yılmaz, “11 fabrikamızda çalışan 116 işçimiz şu anda gözlem altında ve sağlık durumları iyi. Araştırmalarımıza göre bu fabrikalara yemek veren firma aynı ve dün öğlen çıkan menüdeki tavuktan kaynaklandığını düşünüyoruz. Konu hakkındaki araştırmalarımız devam etmektedir. İşçilerimizin sağlık durumlarını yakından takip ediyoruz.” diye konuştu.