Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Kardeşlerini Unutma Beklenen Sensin

13 ilde 35 FETÖ şüphelisi hakkında gözaltı kararı verildi

13 ilde 35 FETÖ şüphelisi hakkında gözaltı kararı verildi

Yurt genlinde terör örgütü FETÖ’ye yönelik operasyonlar kararlılıkla sürüyor. Diyarbakır merkezli 11 ilde örgütün jandarma yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında 16 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. İzmir’de de örgütün şifreli haberleşme programı ByLock’u kullandıkları belirlenen 19 şüpheli hakkında yakalama kararı verildi.

DİYARBAKIR’DA FETÖ’NÜN JANDARMA YAPILANMASINA OPERASYON

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığının, FETÖ/PDY’de yönetici konumunda bulunan kişilerin, örgüt üyesi devlet memuru kişileri birtakım ankesörlü, büfe, market gibi umuma açık sabit hatlardan arayarak örgütsel talimatlar vermesine yönelik başlattığı soruşturma devam ediyor.

Bu kapsamda örgütün jandarma yapılanmasına yönelik yapılan çalışmalarda sabit hatlardan örgüt yöneticisi konumunda bulunan şahıslar tarafından arandığı tespit edilen muvazzaf binbaşı, 2 üsteğmen, 5 astsubay, 4 uzman çavuş ve uzman jandarma ile emekli 2 astsubay ile istifa eden uzman çavuş olmak üzere 16 şüpheli hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.

Şüphelilerin yakalanması için Diyarbakır merkezli 11 ilde eş zamanlı operasyon başlatıldı.

İZMİR’DE BYLOCK OPERASYONU

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında örgütün şifreli haberleşme programı ByLock’u kullandığı tespit edilen, aralarında avukat, doktor, öğretmen ve meslekten ihraç edilen emniyet müdürünün de bulunduğu 19 zanlı hakkında gözaltı kararı verildi. 

Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele şubesi ekipleri, şüphelilerin yakalanması için sabah saatlerinde belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon düzenledi.

Şüphelilerin yakalanmasına yönelik çalışmalar sürüyor.