Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

136’ncı günündeki evlat mücadelesine bir aile daha katıldı

Diyarbakır annelerinin oturma eylemine katılım artıyor. Şırnak'tan 14 yaşında kaçırılan oğlu için eyleme katılan anne Hamdiye Arslan: "HDP çocuğumu getirebilir. Bunların tümü birbiriyle anlaşmalı, diyalogları var. Bu çocukları anne ve babalarına getirebilirler"

136’ncı günündeki evlat mücadelesine bir aile daha katıldı

Diyarbakır annelerinin, dağa kaçırılan çocuklarına kavuşma ümidiyle HDP İl Başkanlığı binası önündeki evlat nöbetine katılım devam ediyor.

Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu tutan Diyarbakır annelerinin 3 Eylül 2019’da başlattığı oturma eylemi 136’ncı gününe girdi.

5 YIL ÖNCE KAÇIRDILAR

Şırnak’ın İdil ilçesinden 5 yıl önce dağa kaçırılan oğulları Mahmut için gelen anne Hamdiye ve baba Emin Arslan da oturma eylemine dahil oldu.

Anne Hamdiye Arslan Kürtçe yaptığı açıklamada, oğlunun kaçırılmasının ardından büyük sıkıntı yaşadıklarını söyledi.

“BU ÇOCUKLAR KÜÇÜCÜK”

HDP ile terör örgütü PKK’nın ilişkisi olduğunu ifade eden Arslan, “HDP çocuğumu getirebilir. Birbiriyle anlaşmalı, diyalogları var. Bu çocukları anne ve babalarına getirebilirler. Bu çocuklar küçücük.” dedi.

Baba Emin Arslan ise oğlunun kaçırıldığını vurgulayarak, “Oğlum 14 yaşında kaçırıldı, daha ortaokula gidiyordu. HDP ile PKK’nın eli birdir. Oğluma almadan buradan gitmeyi düşünüyorum. Oğlum zorla  kaçırıldı.” ifadelerini kullandı.

Kaynak : AA
Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri