Son Dakika

15 Temmuz'da yarım kalan ihanetin tamamlanması kurgulanıyor

MHP lideri Bahçeli, ABD'li casus Brunson üzerinden Türkiye'ye yönelik ekonomik yaptırım ve saldırılar gerçekleştiren ABD'yi sert eleştirerek, "Bir papaz bahane edilerek ekonomide terör estiriliyor, 15 Temmuz'da yarım kalan ihanetin tamamlanması kurgulanıyor." ifadesini kullandı.

15 Temmuz'da yarım kalan ihanetin tamamlanması kurgulanıyor

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, döviz üzerinden Türkiye ekonomisini çökerterek yarım kalan darbelerini bitirmek için çalışanlara sert tepki gösterdi.

MHP Lideri Bahçeli şu ifadeleri kullandı:

"Dövizi zalim tahakkümlerle, zorba yaptırım tehditleriyle yükselterek Türkiye'nin düşmesi hedefleniyor. Ekonomik suikastçılar tembihlenip kışkırtılıyor. Bir papaz bahane edilerek ekonomide terör estiriliyor, 15 Temmuz'da yarım kalan ihanetin tamamlanması kurgulanıyor.

Milletçe kenetlenmeliyiz. Dövizdeki yapay sıçramanın bu ülkeyi dün olduğu gibi bugün de rehin almayacağını net ve kategorik şekilde göstermeliyiz. Türk lirası itibarımızdır, iffetimizdir, ihtiramımızdır, istikbal ve istiklal haklarımızın izharıdır. Milli paramıza sahip çıkalım.

Dövizin yükseliş temeli ekonomik değil, siyasi ve diplomatik şantajlardır. Buna da boyun eğemeyiz, eğmeyeceğiz."

TRUMP YİNE TWİTTER'DAN TEHDİT ETTİ

ABD Başkanı Donald Trump resmi Twitter hesabı üzerinden yine Türkiye'ye yönelik tehdit savurdu. Bu sefer de alüminyum ve çelikle tehditte bulunan Trump, Türk Lirası'nın ABD Dolar'ı karşısında değer kaybettiğini belirtti.

Türkiye ile ilişkilerin iyi olmadığını savunan Trump yine küstahça bir dil kullanarak pervasızca tehdit savurdu.

Trupm Twitter hesabından şu paylaşımı yaptı:

"Şu anda Türkiye’nin çelik ve alüminyum ithalatına uygulanan ek gümrük vergisini iki katına çıkarmaları yetkisi verdim. TL güçlü dolarımıza karşı çok hızlı bir şekilde aşağı gidiyor. Alüminyum vergisi %20, çelik % 50 olacak. Türkiye ile ilişkilerimiz şu an iyi değil

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.