Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

19 Mayıs kutlamalarında 100. yıl için özel logo yaptırılıyor

Halil İbrahim Ülkü
19 Mayıs kutlamalarında 100. yıl için özel logo yaptırılıyor

Her sene 19 Mayıs tarihinde olduğu gibi bu sene de etkinlikler büyük bir hızla devam edecek. Yapılacak etkinliklerle birlikte Mustafa Kemal Atatürk’ün gençlere armağan ettiği spor bayramı kutlanacak. 100. Yıl kutlamaları sebebiyle resmi gazetede genelde yayınlandı. Bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı ile yayınlanan genelgede 81 ilinin valisine büyük iş düşüyor. Etkinlikler bütün şehirlerde yıl boyunca devam edecek ama en başta İstanbul, Samsun, Amasya, Erzurum, Sivas ve Ankara’da etkinliklere ağır verilecek.

19 MAYIS HAFTASI BOYUNCA ETKİNLİKLER SÜRECEK

Etkinliklerin yoğun olarak yaşanacağı gün elbette 19 Mayıs günü olacak ama 19 Mayıs 2019 haftasında birçok etkinlik yapılacak. Atatürk’ün kabri ziyaret edilecek ve aynı zamanda devlet makamı birçok törende yer alacak. Bütün hepsinde üstün olarak rol alınması için etkinliklerin hafta boyunca ve bazı şehirlerde yıl boyunca devam edeceği resmi gazetede yer alan genelgede yayınlandı. Yapılan değişiklikler ve kutlama takvimi ile 100. Yılda bir hayli değişiklik yaşanmış oldu.

100. YIL LOGOSU İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Yine Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile 100.yılını kutlayacağımız 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı için özel bir logo tasarlanacak. Tasarlanacak logo ise 2019 yılı boyunca bütün yazışmalarda kamu kurum ve kuruluşları tarafından kullanılacak. Ayrıca logo kutlamaların yapıldığı afişlerde de olacak. 100. Yıl logosunun Nisan ayında tanıtılması bekleniyor.