Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

20 bin kişi 1919 metrelik bayrak ile yürüdü

20 bin kişi 1919 metrelik bayrak ile yürüdü

Samsun’da FETÖ’nün darbe girişimine tepki amacıyla “Aynı Bayrak Altında” yürüyüşü düzenlendi. “1919” metre uzunluğundaki Türk bayrağı ile yapılan yürüyüşe Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç da katıldı.

Samsun Valiliği tarafından düzenlenen “Demokrasi ve Bayrak Yürüyüşü”nde, 1919 metrelik Türk bayrağı Cumhuriyet Meydanında Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile izciler eşliğinde açıldı.

Yaklaşık 20 bin kişi dev bayrağın altında sloganlar atarak şehrin caddelerini dolaştı. Bayrak daha sonra açıldığı yerde tekrar toplanmaya başladı. FETÖ’nün darbe girişimine tepki amacıyla “Aynı Bayrak Altında” sloganıyla düzenlenen bayrak açma törenine AK Parti, CHP, MHP, Saadet Partisi, BBP de destek verdi.

Bakan Kılıç, burada yaptığı konuşmada, tüm siyasi partilerin temsilcilerinin bir arada olduğunu söyledi.

Samsunlulara teşekkür eden Bakan Kılıç, şöyle konuştu.

“Sayın Cumhurbaşkanımızın size selamları var. Sayın Başbakanımızın size selamları var. Tüm siyasi parti liderlerimizin size selamları var. Hepimiz bir arada olarak, bir olarak, tek yürek olarak buradayız ve burada olmaya devam edeceğiz. Gazi Mustafa Kemal Samsun’dan istiklal yürüyüşü başlattı. Biz de Samsun’dan bu devletin, bu milletin, hiç bir zaman sekteye uğramayacağını Cumhurbaşkanımızın ve Başbakanımızın ortaya koyduğu duruşla tüm dünyaya haykırdık. Türk milleti tüm dünyaya bir demokrasi dersi verdi.”

Yürüyüşe Samsun Valisi İbrahim Şahin, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, AK Parti Milletvekilleri Fuat Köktaş, Ahmet Demircan, Orhan Kırcalı, Hasan Basri Kurt, CHP Samsun Milletvekilleri Hayati Tekin ve Kemal Zeybek de katıldı.

Etiketler
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!