Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

5 yaşındaki kız çocuğuna yönelik istismara ilişkin Valilikten açıklama

5 yaşındaki kız çocuğuna yönelik istismara ilişkin Valilikten açıklama

İstanbul Küçükçekmece’de 5 yaşındaki kız çocuğuna yönelik gözü dönmüş bir sapığın yaptığı tacize ilişkin İstanbul Valiliği bir açıklama yayımladı.

Valiliğin internet sitesinde yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Küçükçekmece ilçemiz Kanarya Mahallesinde 22 Nisan 2019 tarihinde meydana gelen küçük yaştaki çocuğun istismarı olayını nefretle kınıyor,  yavrumuza ve ailesine geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz.

İnsanlık dışı, vicdanları sızlatan ve asla kabul edilemez durumdaki bu tür olaylar hepimizi derinden üzmektedir.

Yapılan iğrenç saldırıya tepki gösteren vatandaşlar biraraya toplandı.

 

CİNSEL İSTİSMARA UĞRAYAN 5 YAŞINDAKİ KIZ ÇOCUĞU TEDAVİ ALTINDA

Küçükçekmece’de, cinsel istismara uğrayan 5 yaşındaki kız çocuğu hastanede tedavi altına alındı.

Kanarya Mahallesi’nde cinsel istismara maruz kalan çocuk, yakınlarınca hastaneye kaldırıldı. Çocuğun tedavisinin sürdüğü öğrenildi.

Küçükçekmece Emniyet Müdürlüğü ekiplerince soruşturma başlatıldı. Bölgedeki güvenlik kamera görüntülerini inceleyen ekipler, mahalle sakinlerinin ifadelerine başvurdu.

Bu menfur olayın öğrenilmesiyle birlikte yavrumuza ve ailemize hemen sağlık ve psiko-sosyal hizmet desteği sağlanmıştır.

‘SOSYAL MEDYADA ÇIKAN HABERLER GERÇEĞİ YANSITMIYOR’

Olayın failinin yakalanması ve en kısa sürede adalete teslim edilmesi için İl ve İlçe Emniyet Müdürlüğümüzün Asayiş, Çocuk Şube, Terörle Mücadele, Siber Suçlar, İstihbarat, Güvenlik, Çevik Kuvvet ve diğer birimlerinden oluşan ekiplerimizle titizlikle ve kesintisiz devam eden bir çalışma başlatılmıştır.

Sosyal medyada mağdur yavrumuzun ve ailesinin sağlık durumlarına ilişkin yapılan bazı paylaşımlar gerçeği yansıtmamaktadır.

VATANDAŞLAR OLAYA TEPKİ GÖSTERDİ

Küçükçekmece’de vatandaşlar, 5 yaşındaki kız çocuğunun cinsel istismara uğramasını yürüyüş yaparak protesto etti.

Kanarya Mahallesi’nde 5 yaşındaki kız çocuğunun cinsel istismara uğramasına tepki gösteren mahalleli, polis merkezinin önünde bir araya geldi.

“Hak, hukuk, adalet”, “Çocuğa uzanan eller kırılsın” ve “Kanarya uyuma çocuğuna sahip çık” sloganları atan vatandaşlar, mahallede yürüdü.

Ellerinde çocuk istismarını protesto eden dövizler taşıyan vatandaşlar, tekrar polis merkezinin önüne geldi. Bazı mahalle sakinleri de evlerinin camlarından ve balkonlarından tencere tava çalarak, yürüyenlere destek verdi.

Vatandaşların polis merkezinin önündeki bekleyişi sürüyor.

Vatandaşlar yaşanan olayı protesto etti.


‘OLAY PROVOKASYON AMAÇLI KULLANILIYOR’

Maalesef bu tür müessif olayların toplumda kaos ve kargaşa çıkarmak isteyen bazı çevreler tarafından provokasyon amacıyla kullanıldığı da tarafımızdan dikkatle izlenmekte ve tespit edilenler hakkında gerekli yasal işlem başlatılmaktadır.

‘ART NİYETLİ PAYLAŞIM UYARISI’

Bu olayları kullanmak isteyen art niyetli paylaşımlara itibar edilmemesini, yoğun emek ve mesai içerisinde bu tür olayların önlenmesi ve aydınlatılması için görev yapan güvenlik güçlerimize yardımcı olunmasını bekliyoruz.”