Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

64. Hükümet Eylem Planına kadın ufku değdi

64. Hükümet Eylem Planına kadın ufku değdi

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun kamuoyuna açıkladığı 64. Hükümet Eylem Planı’nda, AK Partili kadınların saha çalışmalarında ortaya çıkardıkları sorunlara karşı çözümler yer aldı. 

AK Parti Kadın Kolları Genel Başkanı Lütfiye Selva Çam, AA muhabirine yaptığı açıklamada, demokrasi şöleni çerçevesinde ve 81 ilden katılımla Kadın Kolları Başkanlığı 4. Olağan Kongresi’ni gerçekleştirdiklerini söyledi. 

50 kişilik bir kadroyla yeniden “Haydi Bismillah” dediklerini anlatan Çam, bu aşamadan sonra hızlı bir şekilde kadınların siyasette ve toplumdaki yerlerini güçlendirecek çalışmalara imza atmak için çalışacaklarını bildirdi. 

Çam, AK Parti’nin kadınlarla büyüyen bir parti olduğuna işaret ederek, kadınların AK Parti kurulduğundan itibaren kurucu Genel Başkan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın verdiği destekle sahada ve siyasette yer almaya başladığını ifade etti.

“İmkansızlıklar içinde kuruldu, 4 milyon üyeye ulaştı”

Genel Başkan Lütfiye Selva Çam, yaklaşık 14 yıl önce imkansızlıklar içerisinde yola çıktıklarını, ancak bugün 81 ilde 919 ilçede örgütlenmeyi sağladıklarını ve 4 milyonun üzerinde üyeye ulaştıklarını söyledi. 

Çam, 64. Hükümet Eylem Planı’nda da AK Partili kadınların önemli bir misyon üstlendiğini ifade etti. Kahvelerde, sahada, sokaklarda, parkta, bahçelerde, evlerde varlık gösterdiklerini bildiren Çam, “Birebir kadınlarımızın, halkımızın dilek ve temennilerini aldık. Bizden beklentilerini aldık ve bir yol haritası çizmek istedik. Bunu Genel Başkanımıza ilettik ve sonrasında da böylesine güzel bir eylem planı çıktı” şeklinde konuştu.

Etiketler