Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

65 bin Suriyeli çocuk Türkiye’de doğdu

65 bin Suriyeli çocuk Türkiye’de doğdu

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, 65 bin Suriyeli çocuğun Türkiye’de hayata merhaba dediğini söyledi.
Türkiye’nin 1 Kasım’da yeniden seçime gittiğini belirten Müezzinoğlu vatandaşın 7 Haziran’daki uyarısını aldıklarını ifade etti. Müezzinoğlu, “İstikrarsızlıkta ülke olarak hep birlikte sıkıntılarımızın ne olduğunu gördük ve inanıyorum ki vatandaşımız 1 Kasım’da 13 yıldır istikrarın getirdiği kazanımların devamıyla ilgili değerlendirmesini yapacak. Milletimiz elini vicdanına koyacak, aklıyla analiz yapacak, biz de 1 Kasım’da güçlü bir siyasi ve istikrarlı yürüyüşü sağlayacağız” dedi.

Türkiye’nin Suriye’den gelen 2 milyon misafiri olduğunu belirten Bakan Müezzinoğlu, geldikleri günden itibaren her türlü sağlık hizmetinin verildiğini kaydetti. 65 bin Suriyeli çocuğun Türkiye’de hayata merhaba dediğini kaydeden Müezzinoğlu, “65 bin Suriyeli anne, Türkiye’de ay yıldız bayrağın altında çocuğunu doğurdu. Şu anda Türkiye topraklarında, bu bayrağın altında Suriye kökenli anne babanın 65 bin çocuğu var. Bunlar bizim doktorlarımız sayesinde, bizim hastanelerimizde doğdular. Aşılarını biz yaptık, onları yarınlara biz hazırlıyoruz. Onlara kendi vatandaşımıza yaptığımız hizmetlerden en ufak farklı bir ayrıcalık yapmadık. Bu milletin medeniyet anlayışının gücüdür. Avrupa’nın bunu örnek alması gerekir.” şeklinde konuştu.

Hilâlin altında 65 bin can

ANKARA AA

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!