Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

ABD elçiliğinden Sırnak’taki terör saldırısına “ikiyüzlü” kınama!

ABD elçiliğinden Sırnak’taki terör saldırısına “ikiyüzlü” kınama!

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Elçiliği’nden şaşırtıcı bir açıklama geldi. Elçilik, dün Şırnak’ta gerçekleşen terör saldırısında hayatını kaybeden askerlerin ailelerine paylaştığı mesajla başsağlığı dilerken, PKK’nın bu saldırısını kınadı. Elçilik, terörle mücadelede ABD’nin Türkiye’nin yanında olduğunu da belirtti.

İkiyüzlü mesaj

ABD Büyükelçiliği’nin Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Şırnak’taki terörle mücadele operasyonunda hayatını kaybeden askerlerin ailelerine başsağlığı diliyoruz. ABD, PKK’lı teröristlerin gerçekleştirdiği bu saldırıyı kınamakta; terörle mücadelede Türkiye’nin yanında yer almaya devam etmektedir.”

Neden şimdi?

Bir yandan terör örgütlerine her türlü silah ve lojistik desteği sağlayan ABD’nin daha önce birçok terör saldırısı ve şehit haberine kulak tıkarken, Şırnak’taki dünkü saldırıyı  kınaması akılları karıştırdı. “Kategorik yalancı” ABD’nin Suriye’de güvenli bölge tartışmalarının ayyuka çıktığı bir dönemde kalkıştığı bu ikiyüzlü hamlenin arkasında hangi plan merak konusu oldu. 

Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri