Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

ABD’de bir siyahi sokak ortasında polis şiddetiyle katledildi | Medeniyet farkı

Dünyaya demokrasi ihraç ettiğini iddia eden ABD’de siyahi bir vatandaşın ırkçı bir polis tarafından sokak ortasında boğularak öldürülmesi, “Batı medeniyeti”nin geldiği noktayı bir kez daha gözler önüne serdi.

Muhammed Şimşek
ABD’de bir siyahi sokak ortasında polis şiddetiyle katledildi | Medeniyet farkı

Diriliş Postası Haber Müdürü Muhammed Şimşek/İstanbul 

Her fırsatta insan hakları nutukları atan Batı’da polis cinayetleri sınır tanımazken ülkemizde ise ‘vefa/kâr polislerimiz, ayrım yapmaksızın 81 ildeki tüm yerleşim bölgelerinde, her dilden ve her dinden vatandaşın yardımına koşuyor. Türk polisinin merhameti bütün dünyaya örnek oluyor.

ABD’DE YAŞANAN POLİS CİNAYETLERİ

Oysa ülkemizi insan hakları ihlalleriyle suçlayanların beşiği olan ve dünyaya demokrasi ve insan hakları ihraç ettiğini iddia eden ABD’de sokak ortasında faşist katliamlar işleniyor ve aradaki medeniyet farkını iki fotoğraf tüm çıplaklığıyla gözler önüne seriyor. Bir yanda merhamet diğer yanda şiddet…

SİYAHİ VATANDAŞ NEFESSİZ BIRAKILDI

Geçtiğimi salı günü gerçekleşen ırkçı vahşet, tam manasıyla kan dondurdu. Gözaltına alınan George Floyd isimli siyahi ABD vatandaşı, polis tarafından yere yatırılıp sokak ortasında nefessiz bırakılarak öldürüldü. Ülkede ABD polisinin cinayetlerine tepkiler çığ gibi büyüyor