Son Dakika

ABD'de öldürülen Türk akademisyenin katil zanlısı yakalandı

İki yıl önce balayı için gittiği Florida'da silahlı saldırı sonucu ölen Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Osman Darcan'ın katil zanlısı yakalandı.
ABD'de öldürülen Türk akademisyenin katil zanlısı yakalandı

ABD'de iki yıl önce balayı tatili için gittiği Florida eyaletindeki tatil köyünde uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybeden Boğaziçi Üniversitesinden öğretim üyesi Doç. Dr. Osman Darcan'ın katil zanlısının yakalandığı bildirildi.

Florida eyaleti Orange County Şerif Ofisinden yapılan açıklamada, Orlando'daki bir tatil köyünde işlenen cinayetle ilgili 27 yaşındaki Troy Sparrow'un gözaltına alındığı belirtildi. Sparrow'un birinci derece cinayetle suçlandığı bildirildi. 

GASBETMEK İSTEMİŞTİ

Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü'nde öğretim üyesi olarak görev yapan Doç. Dr. Darcan, balayı için geldiği tatil köyünde, eşinin çantasını çalmak isteyen bir kişiye müdahale etmek isterken silahla vurularak hayatını kaybetmişti.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.