Son Dakika

Adnan Oktar'dan referandumda örgüt üyelerine oy kullanma yasağı!

Adnan Oktar Suç Örgütü'ne yönelik soruşturma genişledikçe örgütün kirli yüzü deşifre olmaya başladı. Bir mağdur ifadesinde, Oktar'ın Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi için yapılan referandumda örgüt üyelerine oy kullanma yasağı getirdiğini savundu.
Adnan Oktar'dan referandumda örgüt üyelerine oy kullanma yasağı!

Kamuoyunda "Adnan Hoca" olarak bilinen Adnan Oktar Suç Örgütü'ne yönelik 11 Temmuz'da başlatılan operasyon kapsamında 187 kişi gözaltına alınmış ve aralarında Adnan Oktar ve Oktar Babuna'nın da bulunduğu 168 kişi çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe tutuklanmıştı.

Adnan Oktar ve grubuna yönelik soruşturma genişledikçe örgütün kirli yapısı deşifre ortaya başladı. Operasyon kapsamında hazırlanan polis fezlekesinin 2 bin 100 sayfa olduğu, yaklaşık 2 yıl süren çalışma kapsamında 17 mağdur çocuk ve çok sayıda kadının ifadesinin alındığı öğrenildi. Oktar'a ifadesinde 353 soru sorulduğu ve şüphelinin 164 sayfa ifade verdiği aktarıldı.

ELE GEÇİRİLEN MALZEMELER

Adnan Oktar Suç Örgütü'ne yönelik operasyonlarda, 2 bin 566 dijital materyal, 1 milyon 500 bin lira, 96 tabanca ve 23 tüfek ele geçirildi. Dijital materyallerde yapılan incelemelerde çok sayıda gizli çekilmiş cinsel içerikli videonun bulunduğu ileri sürüldü.

ASKERE GİTME YASAĞI

İtirafçı olan O.I'nin 2014 yılında Çin'le ticaret görünümü altında yapılan hayali işlemlerle örgüte 4 milyon dolar kazandırdığını iddia ettiği öğrenildi. Başka bir örgüt üyesinin ise erkek örgüt üyelerinin askere gitmesine izin verilmediğini belirttiği kaydedildi.

OY KULLANMAYI YASAKLAMIŞ!

Başka bir mağdurun ise Oktar'ın Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi için yapılan referandumda tüm örgüt üyelerine oy kullanma yasağı getirdiğini savundu. 

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.