Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Afrika Medya Temsilcileri Eğitimi Programı başlıyor

Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları (YTB) garantörlüğünde, Afrika Araştırmacıları Derneği (AFAM), Afrika Koordinasyon ve Eğitim Merkezi (AKEM) ve Anadolu Ajansı (AA) iş birliğinde gerçekleştirilen Afrika ve Türkiye arasında medya ilişkilerinin geliştirilmesi amacıyla yapılacak Afrika Medya Temsilcileri Eğitim Programı (AFMED) 22 Ekim’de İstanbul’da başlıyor.

Afrika Medya Temsilcileri Eğitimi Programı başlıyor

AFMED programı açılış ve tanıtım toplantısı 22 Ekim’de eğitimin gerçekleştirileceği AKEM merkezi Esenler Kadir Topbaş Konferans Salonu’nda yapılacak.

13 ÜLKEDEN 20 KATILIMCI

AFMED programında 13 Afrika ülkesinden 20 Afrikalı basın mensubunun katılımı ile gerçekleştirilecek ve ileri düzeyde basın-yayın, gazetecilik ve enformasyon teknikleri ve eğitimleri gerçekleştirilecektir.

Afrika Medya Temsilcileri Eğitimi programı katılımcıları ilk günde TRT World Forum’a katıldı.

TÜRKİYE AFRİKA MEDYASI ARASINDA KÖPRÜ KURULACAK

Küresel olarak toplumsal algının şekillenmesinde önemli rolü olan medya Afrika kıtasında da bu algının yönetilmesi ve oluşturulmasında başat konumda bulunuyor. Afrika kıtasında faaliyet gösteren ülkeler medya kuruluşlarına destek olmakta ve medya temsilcilerini kendi ülkelerinde misafir ederek periyodik eğitimler vermektedir. Bu bağlamda Türkiye’nin Afrika medyasında görünürlüğü ve medya partnerleri bakımından eksikliği hissedilmektedir. Afrika Medya Temsilcileri Eğitimi ile Afrika kıtasında birçok alanda faaliyet gösteren ülkemizin Afrika basınında pozitif olarak daha görünür olmasını sağlayacak ve Türkiye-Afrika arasında medya vasıtasıyla var olan ilişkilerin daha da güçlenmesi sağlanacaktır.