Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Afrika’nın semaları rengarenk

Afrika’nın semaları rengarenk

Afrika’nın en büyük uçurtma festivali, Güney Afrika’nın Cape Town şehrinde düzenlendi. Cape Town’daHint Okyanusuna komşu Muzenberg sahilinde düzenlenen festivale dünyanın birçok yerinden uçurtmasever farklı dizaynlardaki uçurtmalarıyla katıldı. Uçurtma yapım atölyelerinin de bulunduğu festival kapsamında aynı zamanda uçurtma yarışması da düzenlendi.
Festivalin organizatörü SantieTerreblanche yaptığı açıklamada, katılımın yoğunluğuna dikkati çekerek, yerel ve uluslararası katılımcıların bir arada olduğu etkinliğin, Cape Town Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne destek amacıyla düzenlendiğini kaydetti.
Cape Townlu katılımcılardan David Pretorius da festivale katılmaktan duyduğu heyecanı dile getirerek, uçurtma uçurmayı karmaşık bir bilmeceye benzetti.Almanya’dan festivale katılan Martin Voelker ise festivale özel hazırladığı uçurtmayı 3 ayda tamamladığını belirterek, “Festivale ikinci kez katılıyorum. Sahilde yüzlerce kişinin arasında uçurtma uçurmak oldukça zevkli” dedi.
Festivalin internet sitesinden katılımcılar ve diğer detaylara da ulaşmak mümkün: