Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Afrin şehir merkezinin kuşatılmasına son 1,5 km!

Afrin şehir merkezinin kuşatılmasına son 1,5 km!

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve harekata destek veren Özgür Suriye Ordusu’nun (ÖSO) Afrin’de terör unsurlarını temizlenmesi ve bölgede barış ile istikrarı kalıcı hale getirmek amacıyla başlattığı Zeytin Dalı Harekatı 52. gününde başarılı bir şekilde devam ediyor. Hava harekatı ve fırtına obüsleriyle terör mevzileri imha edilirken, TSK ve ÖSO’nun bölgedeki ilerleyişi sürüyor.

Dün 18 nokta teröristlerden temizlendi

TSK ve ÖSO, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında dün 18 noktayı terör örgütü PYD/PKK’dan kurtardı. Stratejik öneme sahip Bocite Dağı ile Cinderis-Afrin yolunda stratejik öneme sahip Bableit Havaalanın da teröristlerden temizlendi.

Afrin ilçe merkezinin kuşatılmasına son 1,5 km

TSK ve ÖSO unsurları, doğudan güneydoğuya doğru 1,5 km daha ilerlediğinde Afrin ilçe merkezini kuşatmaya alacak. İlçe merkezinin güneyinden çevrelenmesine ise 3,5 kilometre kaldı. 

3347 terörist öldürüldü

TSK’dan yapılan açıklamada, Afrin’de yürütülen Zeytin Dalı Harekatı’nın başlangıcından bu yana 3 bin 347 teröristin etkisiz hale getirildiğini belirtilmişti.