Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Afrin’de 4 askerimiz şehit düştü 2 askerimiz yaralı

Afrin’de 4 askerimiz şehit düştü 2 askerimiz yaralı

Harekat ve operasyonlara ilişkin Türk Silahlı Kuvvetli 3 açıklamada bulundu. Bu kapsamda 11 askerimizin şehit düştüğü ve 11 askerimizin yaralandığı operasyonlarda, PKK/KCK/PYD-YPG ve DAEŞ’li 39 teröristin öldürüldüğü belirtildi.

Birinci açıklama: 3 şehit 5 yaralı

TSK tarafından yapılan açıklamada “Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında, 10 Şubat 2018 tarihinde, Afrin’de devam eden operasyonlarda 3 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 5 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır.” denildi.

Söz konusu açıklamada PKK/KCK/PYD-YPG ve DAEŞ’li en az 15 teröristin öldürüldüğü bildirildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olaylarda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, tedavileri için süratle tahliye edilen yaralılarımıza acil şifalar dileriz.”

İkinci açıklama: 2 şehit 4 yaralı

“Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında, 10 Şubat 2018 tarihinde, Afrin’de devam eden operasyonlar esnasında 2 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 4 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır.” denilen açıklamada bölgede faaliyet yürüten 11 PKK/KCK/PYD-YPG ve DAEŞ’li teröristin öldürüldüğü ifade edildi.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

“Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, tedavileri için süratle tahliye edilen yaralılarımıza acil şifalar dileriz.”

Üçüncü açıklama: 4 şehit 2 yaralı

Afrin’de 4 askerimizin şehit düştüğü 2 askerimizin de yaralandığı kaydedilen açıklamada şunlar aktarıldı:

“Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında, 10 Şubat 2018 tarihinde, Afrin’de devam eden operasyonlar esnasında 4 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 2 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır.

“Afrin’de yürütülen operasyonlara destek amaçlı yükselen 2 ATAK helikopterinden birinin düşmesi sonucu 2 askerimiz şehit olmuştu.”

Söz konusu operasyonlarda PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ mensubu en az 13 teröristin etkisiz hale getirildiği tespit edilmiştir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, şehidimizin kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, tedavileri için süratle tahliye edilen yaralılarımıza acil şifalar dileriz.”