Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Kardeşlerini Unutma Beklenen Sensin

Afrin’de 6 köy terör örgütü PYD/PKK’dan temizlendi

Afrin’de 6 köy terör örgütü PYD/PKK’dan temizlendi

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve harekata destek veren Özgür Suriye Ordusu’nun (ÖSO), Afrin’de terör unsurlarının temizlenmesi ve bölgede istikrar ile barışı kalıcı hale getirmek amacıyla başlattığı Zeytin Dalı Harekatı 27’inci gününde başarılı bir şekilde devam ediyor. Hava harekatı ve fırtına obüsleriyle terör hedefleri imha edilirken, TSK ve ÖSO unsurlarının bölgedeki ilerleyişi sürüyor.

Afrin’de bugün 6 köy teröristlerden kurtarıldı

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), harekatın 27. gününde Duraklı, Şerbanlı, Şadiya, Karti, Yukarı Divan ve Harab Summak köylerini terör örgütü PYD/PKK’dan kurtardı.

63 nokta örgütten temizlendi

TSK ve ÖSO, harekat kapsamında PYD/PKK işgalindeki Afrin’in 5 beldesinde biri belde merkezi, 42’si köy, 3’ü köy altı yerleşim ve 17’si stratejik dağ veya tepe olmak üzere 63 noktayı örgütten kurtarmış oldu. 

Teröristlerden temizlenen yerleşim birimleri ve stratejik noktalar şöyle: 

“Bülbül beldesi merkezi, beldeye bağlı Şengal, Zehran, Bali Köy, Kurni, Hay Oğlu, Heftar, Ursa, Bak Ubasi, Ali Kar, Şeyh Huruz, Ömer Simo ve Duraklı köyleri, Huruz Dağı, Darmık Dağı, Kurni Dağı, Havuz Tepesi ile Kürdo, Şeyh Huruz köyüne bağlı iki köy altı yerleşim; Racu beldesinde Ayn Batman Dağı, Edamanli, Kude, Ali Bekki, Bilal Köy, Ömer Uşağı, Mamel Uşağı, Süleyman Halil, Sati Şaği, Alkana, Kırmızı, Karri, Şerbanlı, Şedya ve Harab Summak köyleri, 915. Tepe, 740. Tepe ile 1027. Tepe; Şeyh Hadid beldesinde Cukali Favkani ve Orta Çakallı köyleri ile Şeyh Hadid Tepesi, Kara Mitlak köyü ve Hac Bilal köyü; Cinderes beldesinde Hacı İskender, Deyr Ballut, Hammam, Nisriyye, Dükkan, Eşkan, Arşali, Muhammediye ve Divan Fevkani köyü ve ona hakim 3 tepe ile Mersides, Nisriyye ve Amara Tepesi; Şeran beldesinde Burseya Dağı, Serincek, Kastel Cündo ve Dikmetaş köyleri ile Sirgaya Tepesi.” 

1528 terörist öldürüldü

Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında bugün, kara ve hava operasyonları sonucunda terör örgütleri PKK/KCK/PYD-YPG ve DAEŞ mensubu 43 teröristin öldürüldüğü belirtildi.
Harekatın başlangıcından itibaren öldürülen terörist sayısının 1528 olduğu kaydedildi.