Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Afrin’de sivilleri hedef alan terör mevzileri imha edildi

Afrin’de sivilleri hedef alan terör mevzileri imha edildi

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve harekata destek veren Özgür Suriye Ordusu’nun (ÖSO) Afrin’de terör unsurlarını temizlenmesi ve bölgede barış ile istikrarı kalıcı hale getirmek amacıyla başlattığı Zeytin Dalı Harekatı 56. gününde başarılı bir şekilde devam ediyor. Hava harekatı ve fırtına obüsleriyle terör mevzileri imha edilirken, TSK ve ÖSO’nun bölgedeki ilerleyişi sürüyor.

Siviller terörden temizlenen bölgelere sığınıyor

Afrin’de siviller, TSK ve ÖSO’nun terörden temizlediği bölgelere kaçmaya çalışıyor. Eli kanlı teröristler, sivillerin bölgeyi terk etmesini engellemek için ateş açtı. Yaya ve araçla kaçmaya çalışan sivillerin hedef alınması üzerine TSK ve ÖSO sivillerin zarar görmemesi için terör mevzilerini karşı ateş altına aldı.

Sivillere ateş açan teröristlerin bulunduğu mevziler, TSK tarafından tespit edildikten sonra bölgeye ulaşan ÖSO’ya bağlı birlikler tarafından uçaksavar ve roketlerle imha edildi.