Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Afrin’de teröristlere ait villa ve tüneller ortaya çıkarıldı

Afrin’de teröristlere ait villa ve tüneller ortaya çıkarıldı

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve harekata destek veren Özgür Suriye Ordusunun (ÖSO) güney sınırlarımızda oluşturulmak istenen terör koridorunun bertaraf edilmesi, huzur ile istikrarın kalıcı hale getirilmesi amacıyla Suriye’nin Afrin bölgesinde 20 Ocak Cumartesi günü başlatılan Zeytin Dalı Harekatı devam ediyor.

Afrin’i kısa sürede PYD/PKK’lı teröristlerden temizleyen Mehmetçik ve ÖSO, bölgede hayatın normale dönmesi için arama tarama faaliyetlerini sürdürüyor. 

Teröristlerin kaldığı villa bulundu!

Harekat kapsamında Mehmeçik’e destek olan ÖSO unsurları, Afrin ilçe merkezindeki bir villada terör örgütü PKK’nın Kandil’den gelen elebaşlarının kaldığını tespit etti. Bu villanın yakınlarında, saldırılardan korunmak için beton duvarlardan yapılan uzun tüneller ile sığınak olarak kullanılan bölümler yer alıyor.

Halkı gıda ürünlerinden mahrum bıraktılar

“Afrin’de PKK’ya ait depolar, tüneller bulduk.” diyen ÖSO komutanlarından Ebu Muhammed, teröristlerin depoda bulunan gıda malzemelerinden halkı mahrum bıraktığını söyledi. Ebu Muhammed, “Burada yeni tüneller bulduk. Halka gelen tüm yardımları çalarak burada depolamışlar. Burasını Kandil’den gelenler kullanıyordu. Tünellerine ve karargahlarına girdik.” şeklinde konuştu.