Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Afrin’de yakalanan teröristten itiraf: YPG/PKK 100 dolara terörist temin ediyor!

Afrin’de yakalanan teröristten itiraf: YPG/PKK 100 dolara terörist temin ediyor!

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Afrin’de terör unsurlarının temizlenmesi amacıyla başlattığı Zeytin Dalı Harekatı’nda yaralı olarak ele geçirilen 17 yaşındaki terörist A.S.T’nin itirafı, Suriye’de oynanan kirli oyunu gün yüzüne çıkarıyor. A.S.T, PKK’nın Suriye’deki uzantısı PYD/YPG’nin 100 dolara terörist temin ettiğini itiraf etti. 

Eğitim sonrası Türkiye sınırına gönderiliyorlar!

Örgüte iki yıl önce 15 yaşındayken katıldığını, YPG’nin Suriye’deki Derik bölgesinde bulunan eğitim kampında yaklaşık 3 ay siyasi ve askeri eğitim aldığını söyleyen A.S.T, kampta silah eğitiminin “Agit”, siyasi eğitimin de “Renans” kod adlı teröristler tarafından verildiğini bildirdi. A.S.T, eğitimlerin ardından örgüt mensuplarının Türkiye sınırına yakın bölgelere gönderildiğini aktardı.

ABD askerleri eğitimlerin verildiği bölgedeler

Münbiç’te ise örgüt mensuplarına suikast, sabotaj ve bomba eğitimlerinin verildiğini dile getiren A.S.T, eğitimlerin verildiği bölgelerde ABD askerlerini gördüğünü söyledi.

Türkiye’ye kaçmaya çalışanları geri çevirmişler

Teröristin ifadesiyle, Türkiye’ye kaçmaya çalışan sivillerin örgüt tarafından engellenmeye çalışıldığı da belirlendi.

Bu konuda yapılanları anlatan A.S.T, “Türkiye’ye kaçmaya çalışan Kürt ve Arap halkın önünü kapatıp, onları geri çevirmek üzere görev yaptık.” dedi.

Zeytin Dalı Harekatı’nın başlamasının ardından Menbiç’ten Suriye rejiminin kontrolünde bulunan yollar kullanılarak Afrin’e geçiş yaptıklarını belirten A.S.T, burada örgüt mensuplarının deşifre olmamak için sığınaklarda gizlendiğini söyledi.