Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Kardeşlerini Unutma Beklenen Sensin

Afrin’deki ihtiyaç sahibi ailelere insani yardım

Afrin’deki ihtiyaç sahibi ailelere insani yardım

Arakan’da katil Myanmar ordusu ve budist rahipler tarafından zulüm gören Rohingyalı Müslümanlara ve Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında terörden arındırılan bölgelerde mazlumlara yardım elini uzatan insani yardım kuruluşları ve belediyelerimiz, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında terörden arındırılan Afrin’deki ihtiyaç sahibi muhacirlere de yardım elini uzatıyor.

Uşak Belediyesi, Türk Kızılayı, Kardeşlik Platformu ve 35 STK tarafından toplanan yardımlar, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında terörden arındırılan Afrin’deki ailelere gönderildi.

“Afrin’deki ihtiyaç sahiplerinin yanındayız”

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Reyhanlı ilçesinde yaptığı açıklamada, Uşak halkının da Afrinlilerin yanında olduğunu belirterek, “Biz halkımızın ve sivil toplum kuruluşlarının da destekleriyle temin edilen 5 bin battaniye, 4 ton tarhana ve 6 ton kuru gıdayı Kızılay vasıtasıyla Afrin’deki ihtiyaç sahibi ailelere gönderiyoruz.” dedi.

“Savaş mağduru halkın yaralarını sarmaya çalıştık”

Fırat Kalkanı ile başlayan, Zeytin Dalı Harekatı ile devam eden süreçte Uşak halkının her zaman bölgedeki halka duyarlılık gösterdiğini belirten Nurullah Cahan, şunları söyledi:

”Savaş mağduru halkın yaralarını sarmaya ve onlara moral vermeye çalıştık. Toplanan yardımlar hemşehrilerimizin katkılarıyla, dünyaca ünlü tarhanamız ve tekstil sektörünün en iyilerinden sayılan battaniyemiz ile oluşturuldu. Halkımız adına Afrin’e ulaşması için Kızılay’a teslim ettik.”

Nurullah Cahan’ın açıklamalarının ardından yardımları taşıyan 2 tır, Cilvegözü Sınır Kapısı’ndan çıkış yaptı.