Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Kardeşlerini Unutma Beklenen Sensin

Afrin’e giden PYD/PKK’lı teröristler ÖSO bayrağı açtı!

Afrin’e giden PYD/PKK’lı teröristler ÖSO bayrağı açtı!

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve harekata destek veren Özgür Suriye Ordusu’nun (ÖSO) Afrin’de terör unsurlarını temizlenmesi ve bölgede barış ile istikrarı kalıcı hale getirmek amacıyla başlattığı Zeytin Dalı Harekatı 47. gününde başarılı bir şekilde devam ediyor. Hava harekatı ve fırtına obüsleriyle terör mevzileri imha edilirken, TSK ve ÖSO’nun bölgedeki ilerleyişi sürüyor. 

Harekatın başlangıcından bu yana 2 bin 940 terörist etkisiz hale getirilirken, Afrin’de 4’ü belde merkezi, 119’ü köy, 6’sı köy altı yerleşim ve 22’si stratejik dağ veya tepe, biri YPG/PKK’ya ait üs olmak üzere 149 noktayı ele geçirildi. 

Teröristler ÖSO bayrağı açtı

Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar, sosyal medya hesabından, Afrin’e giden PYD/PKK’lı teröristlerin ÖSO bayrağı açtığı fotoğrafı paylaştı.

Ağar, “YPG/PKK Şapşallıkta Sınır Tanımayanlar Örgütü! Afrin yolundaki PKKlılar ÖSO bayrağı açmış! Suriye-Türkiye Kürt-Türk Alevi-Sunni-Nusayri Arap-Türk Sunni-Şii Her türlü farklılığı-yandaşlığı kullanan PKK, (Sünni Arap tabanlı CüS ceyş ül suvar üzerinden) üçkağıtçılığın dibine vurmuş.” ifadelerini kullandı.