Son Dakika

Ahmet Davutoğlu AK Parti üyeliğinden istifa etti!

AK Parti'de kesin ihraç talebiyle Merkez Disiplin Kuruluna sevk edilen eski başbakan Ahmet Davutoğlu, parti üyeliğinden istifa etti.
Ahmet Davutoğlu AK Parti üyeliğinden istifa etti!

AK Parti'de kesin ihraç talebiyle Merkez Disiplin Kuruluna sevk edilen eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, parti üyeliğinden istifa etti. Davutoğlu, Beysukent'teki çalışma ofisinde düzenlediği basın toplantısında, AK Parti'den ihraç talebiyle karşı karşıya kaldıklarını ve dolayısıyla istifa ettiklerini açıkladı.

AK Parti'nin kuruluşundan itibaren ülkeye büyük hizmetlerde bulunduğunu ifade eden Davutoğlu, "Bu hareketi yaşatan en büyük etken milletin umuduna kaynak ve duasına layık olmasıdır." dedi. AK Parti'nin son dönemdeki söylem ve politikalarıyla ayrı düştüklerini belirten Davutoğlu, genel başkanlığı bıraktığı günden itibaren AK Parti ve ülke yönetimiyle ilgili gözlemlerini en yetkili makamlarla paylaştıklarını söyledi.

Davutoğlu'nun yanı sıra ihracı istenen Ayhan Sefer Üstün, Selçuk Özdağ, Abdullah Başçı, Nedim Yamalı ve Selim Temurci ile 24. Dönem Milletvekili Feramuz Üstün de AK Parti'den istifa etti.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.