Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

AK Parti Diyarbakır milletvekili adayı Ensarioğlu çözüm sürecini değerlendirdi

AK Parti Diyarbakır milletvekili adayı Ensarioğlu çözüm sürecini değerlendirdi

AK Parti Diyarbakır milletvekili adayı Galip Ensarioğlu, “HDP veya PKK’ya rağmen Çözüm Süreci’ni devam ettirme gayretindeyiz” dedi.

Ensarioğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Çözüm Süreci’nin ülke için önemine işaret etti.

Çözüm Süreci ile oluşan huzur ve refah ortamının devam etmesi için siyasilere sorumluluklar düştüğünü belirten Ensarioğlu, şöyle konuştu:

“HDP, 7 Haziran sonrası başlayan çatışmalı süreçte siyaset üretemedi, bu işin gerisinde kaldı, cesaret gösteremedi, katkı sunamadı. HDP veya PKK’ya rağmen Çözüm Süreci’ni devam ettirme gayretindeyiz. Ancak Çözüm Süreci tek taraflı yürümez. Siz her türlü yasayı, yasal düzenlemeyi yaparken, iyi niyeti gösterirken, karşı tarafın da buna katkı sunacak tavırları olmazsa sizin tek başına bu süreci yürütebilme şansınız yok.”

Terör örgütü PKK’nın silah bırakması gerektiğini vurgulayan Ensarioğlu, örgütün Türkiye’de silahlı varlığına son vermesinin zorunlu olduğuna dikkati çekti.

Ensarioğlu, silahın hiçbir meşruiyeti ve izah edilir tarafı olmadığına dikkati çekerek, demokratik siyasetin önünün alabildiğine açık olduğunu bildirdi.

“Bundan sonra gerçek anlamda siyaset yapılacaksa bu işi siyasetçilere bırakacaklar, kendileri de çözümün tarafı olarak gereğini yapacaklar” ifadesini kullanan Ensarioğlu, çözüm ikliminin yeniden oluşması gerektiğini belirtti.

Etiketler