Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

AK Parti, oğlu PKK tarafından dağa kaçırılan aileyi yalnız bırakmadı

AK Parti, oğlu PKK tarafından dağa kaçırılan aileyi yalnız bırakmadı

Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde oturan Rauf ve Ayşegül B. çiftinin 17 yaşındaki oğlu M.B, yaklaşık iki hafta önce ailesine “kuzenlerimle dışarıda yemek yiyeceğiz” diyerek çıktığı evine geri dönmedi. M.B, daha sonra telefonla aradığı ailesine “Terör örgütü YPG’ye katılmak üzere Suriye’ye doğru yola çıktığını” söyledi. Oğullarını telefonda ikna etme çabası sonuçsuz kalan aile, gözü yaşlı bir şekilde onun geri dönmesini bekliyor.

Bu durumu öğrenen AK Parti, aileyi yalnız bırakmadı. AK Parti Diyarbakır Milletvekili Oya Eronat ve AK Parti Diyarbakır İl Kadın Kolları Başkanı Güzel Kızoğlu, acılı aileyi ziyaret etti.

Ziyarette, çocuğuyla boya işini yaptığını kaydeden baba Rauf B, “Benim oğlum ortaokul mezunu, temiz biri. Oğlum Haçlılar tarafından kandırıldı.” diye konuştu.

“BEN CUMHURBAŞKANININ YOLUNDAYIM”

Anne Ayşegül B. ise “Ben Cumhurbaşkanının yolundayım. Benim ailemden vatan haini çıkmaz. Benim tek oğlum var. Bu teröristler oğlumu kandırdı.” dedi.

Eronat, ziyarete ilişkin yaptığı açıklamada, terör örgütü PKK’nın küçük çocukları kandırarak dağa kaçırdığını hatırlattı.

Ankara’da olayı öğrendiğini, bunun için Diyarbakır’a gelerek oğlu kandırılan aileyi ziyaret ettiğini aktaran Eronat, bu durumu İçişleri Bakanlığı ile paylaştığını belirtti.

“AHLAKSIZ ÖRGÜT ÇOCUKLARI DAĞA KAÇIRIYOR”

Eronat, “Taşeron ve ahlaksız örgüt çocukları dağa kaçırıyor. 17 yaşında okulunu okuyan, babasına yardımcı olan hiçbir şeyden habersiz masum insandan ne istediniz? 7 yaşında namaz kılmaya başlayan, fakir, kendi halinde bir ailenin çocuğundan ne istediniz? Belediye önünde çocukları topluyorlardı. Pikniğe götürüyoruz diye. Pikniğe değil kandırarak dağa götürüyorlardı. Bu masum çocuğumuz da ne yazık ki kandırıldı. Bunlarla kol kola olan HDP milletvekilleri TBMM’de bu durumu neden konuşmuyor? Onların işine gelmiyor tabii bu durum.” ifadelerini kullandı.

Ailelerin çocuklarına sahip çıkmalarını isteyen Eronat, çocuklarını terör örgütü PKK’nın tuzaklarından uzak tutmaları gerektiğini belirtti.