Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

AK Parti TBMM İçtüzüğü için harekete geçiyor

AK Parti TBMM İçtüzüğü için harekete geçiyor

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, AK Parti Grup Toplantısı öncesinde gazetecilerle sohbetinde, İçtüzük değişikliği için bugün, üç siyasi partinin grup başkanvekilleriyle görüşebileceklerini belirterek, “Dört siyasi parti olmazsa olmaz.” diye konuştu.

Meclis’in bayram nedeniyle verdiği aranın ardından, yeniden gündemine başladığını ifade eden Elitaş, çalışma takvimine ilişkin, grup önerilerini bugün TBMM Genel Kurulu’na sunacaklarını belirtti.

Meclis’in üç hafta süreyle salı, çarşamba, perşembe ve cuma günleri çalışmasını planladıklarına işaret eden Elitaş, bakanlar ve milletvekillerinin programlarını buna göre yapmaları durumunda sağlıklı bir çalışma imkanına kavuşacaklarını kaydetti.

80 maddenin üzerindeki yatırım ortamınının iyileştirilmesiyle ilgili tasarının üç bölüm halinde görüşüleceğini aktaran Elitaş, tasarıyı bu hafta sonuna kadar yasalaştırmayı planladıklarını ifade etti.

AK Parti Grup Başkanvekili Elitaş, gelecek hafta ve sonraki haftalarda da uluslararası iş gücü piyasası ile ilgili tasarıyı gündeme alacaklarını belirtti.

Etiketler
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!