Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

‘AK Parti tek başına iktidar olacak mı?’

‘AK Parti tek başına iktidar olacak mı?’

Erem Şentürk – İstanbul’da bir grup gazeteciyle bir araya gelen Başbakan Ahmet Davutoğlu, 1 Kasım seçimleri, PKK ve IŞİD başta olmak üzere terörle mücadele, ekonomik beklentiler, reform planları, Suriye meselesi ve gençlik projeleri hakkında soruları cevapladı.
“7 Haziran seçimlerinde herkes ‘HDP barajı aşar mı’ diye soruyordu, halk bunun cevabını sandıkta verdi. 1 Kasım seçimleri içinse herkes ‘AK Parti tek başına iktidar olacak mı?’ diye soruyor. Bu seçim, bu sorunun cevabı olacak” dedi. Geçen gün gençlerle yaptığı toplantıyı hatırlattıktan sonra “Seçim sonuçları için kesin konuşulmaz ama beklentilerimiz gerçekleşir ve tek başına iktidar olursak bundan sonra gençlerle düzenli olarak bu toplantıları yapmayı planlıyoruz” diyen Davutoğlu şöyle devam etti: “Bir araya geldiğimiz gençler beni dinlendirdi. Hem sordukları soruların hem de anlattıklarının çok faydasını gördüm. Kısmet olursa bundan sonra düzenli olarak bir araya gelmek gerektiğini düşünüyorum.”
1 Kasım seçimleri için, “Bu seçimde merak edilen HDP, MHP, CHP’nin performansı değil, AK Parti’nin performansı” diyen Davutoğlu şöyle konuştu: “Ankara saldırısından sonra ortaya çıkan psikolojik ortam, AK Parti’nin tek başına iktidar olmasına katkı mı yapar yoksa zorlaştırır mı? Aklı başında olan hiç kimse, bu saldırı AK Parti’nin tek başına iktidar olmasına katkı yapar demez. Zorlaştırır. DAEŞ denen alçak piyonların ve PKK’nın Kasım’da AK Parti’nin tek başına iktidar olup ülkenin istikrara kavuşmasını engellemek için yaptıkları saldırılarla karşı karşıyayız.”

Etiketler