Son Dakika

"AK Parti tek başına rahatça 320 vekil alıyor"

24 Haziran Seçimleri ve meclis aritmetiği üzerine açıklamalar yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, "Biz parti olarak rahat şekilde, tek başımıza 300'ün üzerinde milletvekili çıkarıyoruz" dedi.
"AK Parti tek başına rahatça 320 vekil alıyor"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, çok rahat şekilde 300’ün üzerinde vekil kazanacaklarını, HDP barajı geçse bile kolay şekilde 320 milletvekili çıkaracaklarını açıkladı. 

"VEKİL SORUNUMUZ YOK"
'AK Parti'nin oy oranı yüzde 46 olarak görünüyor' diyen Ünal, "Bu bant, çok rahat 300'ün üzerinde milletvekili getiriyor. Cumhur İttifakı ile baktığınız zaman, bu sayı daha da artıyor. AK Parti'nin meclis aritmetiğinde herhangi bir sorunu görünmüyor" dedi.

"HDP ÜZERİNDEN SABOTE"
Mahir Ünal, analizlerini HDP üzerinden yapmadıklarını belirterek, "HDP barajı geçse bile AK Parti, 320'nin üzerinde milletvekili alıyor" değerlendirmesinde bulundu. Birilerinin seçimleri sabote etme düşüncesi olduğuna dikkat çeken Ünal, "Bunların sadece bir düşünce olduğunu unutmayalım. Kimsenin seçimleri sabote etmesine izin vermeyiz" şeklinde konuştu.

Haber Merkezi

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.