Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ak Parti’den emekliye 100 tl zam önergesi

Ak Parti'den emekliye 100 tl zam önergesi

AK Parti emekliye 100 TL’lik zam için önerge verdi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti’nin 1 Kasım seçim beyannamesinde emekliye 100 TL seyyanen zam sözü vermişti. Davutoğlu, asgari ücretin 1.300 TL’ye çıkarılacağını açıklamıştı. Davutoğlu şöyle konuştu:

1100 liranın altında maaş alan işçi ve bağkur emeklilerimize yılda 1200 lira ek zam yapıyoruz. Emekli memur maaşlarını da düzenledik. Şimdi bütün emeklilerimize ayda 100 yılda 1200 lira takribi durumuna göre yeni zam yapıyoruz. Emeklilerimize hayırlı bereketli olsun. Bu da refah düzeyinin yükseltilmesi anlamda önemli. Tarım emeklileri hariç, 1000 liranın altında maaş alan hiçbir emekli kalmayacak. Bağ Kur emeklilerimiz ise 884 liraya ulaşmış olacak.

Bağ-Kur kesintisi kalkacak

Yüzde 15’ten yüzde 10’a indirdiğimiz Bağ Kur sigortamızın sosyal güvenlik primi kesintisini tamamıyla ortadan kaldırıyoruz. TOKİ evleri ile emeklileri ve asgari ücretlileri konut sahibi yapacağız. Herhangi bir emeklimiz 250 TL ile ev sahibi olabilir.

Etiketler