Son Dakika

AK Parti'den HDP'ye PKK tepkisi: Şehit öğretmenler için tek bir kelime ettiniz mi?

AK Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya, terör örgütü PKK'nın Kürt diye bir derdinin olmadığını; kadın, erkek, çocuk demeden katlettiğini belirterek, HDP'li vekillere şu şekilde seslendi: Şehit olan kadın öğretmenlerimiz için bir kelime ettiniz mi?

AK Parti'den HDP'ye PKK tepkisi: Şehit öğretmenler için tek bir kelime ettiniz mi?

AK Parti İzmir Milletvekili ve MKYK üyesi Mahmut Atilla Kaya, TBMM'de yaptığı konuşmada, bebek katili PKK'nın siyasi kanadı HDP'li vekillere ayar verdi.

"PKK'NIN KÜRT DİYE BİR DERDİ YOK"

Kaya, kürsüde HDP'li vekillere itfafen yaptığı konuşmada, bölücü terör örgütünün aslında Kürt diye bir derdiğinin olmadığını belirterek, "PKK'nın ortaya koyduğu şu; Eğer siz PKK'nın istediği gibi düşünmezsiniz Tahir Elçi gibi katlederim sizi." dedi.

"ŞEHİT ÖĞRETMENLERİMİZ İÇİN BİR KELİME ETTİNİZ Mİ?"

PKK’nın kadın, yaşlı, erkek, çocuk, bebek fark etmeden katlettiğini ifade eden Kaya, "Varsa yoksa kan vardır. Siz şimdi kadın hakları savunucusu olarak biliyoruz değil mi kadın hakları konusunda özellikle sözleriniz var. Orada kürt çocuklarını eğitmek için giden ve şehit olan kadın öğretmenlerimiz için bir kelime ettiniz mi?" ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.