Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ak Parti’den seçim sonucuna ilk açıklama

Ak Parti'den seçim sonucuna ilk açıklama

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’ne ilişkin, “Milletimiz huzur istedi, güvenlik istedi, ağzının tadının bozulmamasını istedi” dedi. Kurtulmuş, 7 Haziran’da ‘salladık’ diyenlere milletin en büyük cevabı sandıkta verdiğini kaydetti.

Kurtulmuş, partisinin Ordu İl Başkanlığı önüne kurulan platformun üzerinden vatandaşlara seslendi.

Kesin olmayan sonuçlara göre, Ordu’da yüzde 63 ile 4 milletvekili çıkardıklarını belirten Kurtulmuş, “Bizim bu akşama gelmemizde emeği olan bütün kardeşlerimizden Allah razı olsun. Bizlere dualarıyla katkısı olan bütün hemşehrilerimizden, milletimizin bütün fertlerinden Allah razı olsun” diye konuştu.

“BU ALLAH’IN LÜTFUDUR”

Kurtulmuş, “Bu, Allah’ın lütfudur, milletimizin ferasetinin sandığa yansımasıdır. Allah’a çok şükür, Türkiye genelinde şu anda resmi olmayan sonuçlara göre, yüzde 50’nin üzerinde oy almış bulunmaktayız” ifadelerini kullandı.

“SALLADIK DİYENLERE EN BÜYÜK CEVABI…”

Kurtulmuş, 7 Haziran’da “Salladık” diyenlere en büyük cevabı milletin sandıkta verdiğini kaydederek, “Şu anda 7 Haziran seçimlerine göre, Ordu’da 42 bin fazla oy almış durumdayız. İnşallah 7-8 bin oy da gümrüklerden gelir” değerlendirmesinde bulundu.

Ordu’da 4 ilçede yüzde 80’in üzerinde oy aldıklarını aktaran Kurtulmuş, “Milletimiz huzur istedi, güvenlik istedi, ağzının tadının bozulmamasını istedi. Ordu’da da bize çok güzel destek verdiler. Mesudiye’den Akkuş’a kadar bize destek veren bütün kardeşlerime, Gülyalı’dan Ünye’ye kadar AK Parti’ye destek veren bütün kardeşlerime çok teşekkür ediyorum. Millet efendi, biz onların hizmetkarıyız” görüşünü paylaştı.

Etiketler