Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

AK Partili iki gence saldırıya suç duyurusu

AK Partili iki gence saldırıya  suç duyurusu

Muğla’da AK Parti’nin seçim kampanyasına ilişkin broşür dağıtan kadın kollarının iki üyesinin sözlü saldırıya uğrayarak çalışmalarının engellenmesi protesto edildi.
Olayın yaşandığı Kötekli Mahallesi’nde bir araya gelen AK Parti Kadın ve Gençlik Kolları, partililer ve bazı Sivil Toplum Kuruluşu üyeleri Yoğurtçu Parkı’na yürüdü. Burada grup adına konuşan AK Parti İl Başkanı İhsan Küreci, olaya karışanları şiddetle kınadıklarını belirterek, tüm vatandaşların ve siyasi partilerin broşür dağıtma özgürlüğünün bulunduğunu ifade etti. Olayın ifade hürriyetine saldırı, hatta şiddetten beslenen bir yapının kentte hortlaması olduğunu ifade eden Küreci, bu tür olaylara kentte izin vermeyeceklerini vurguladı. AK Parti Muğla milletvekili adayı Elvan Göçer de olayı üzüntüyle karşıladıklarını anlattı. AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Bünyamin Kurt ise bir kadına, siyasi fikri bir yana, şiddet gösterilmesinin kabul edilemeyeceğini söyledi.
AK Parti İl Başkanı İhsan Küreci ve milletvekili adayları, Muğla Adliyesine giderek olayla ilgili hazırladıkları suç duyurusu dilekçesini Cumhuriyet Başsavcılığına sundu.
HABER MERKEZİ

Etiketler