Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ak Parti’ye karşı ters algı mı yürütülüyor?

Ak Parti’ye karşı ters algı mı yürütülüyor?

Diriliş Postası Ankara Temsilcisi Hasan Taşkın, son KHK ile atılanların tartışılması ve hükümetin de “Yanlışlığı düzeltiriz” açıklaması ile başlatılan tartışma üzerine öneride bulundu. Taşkın önerisinde geri dönüşleri inceleyen komisyonun atılmadan önce inceleme yapmasının uygun olacağını belirtti.

TGRT Haber’e konuşan Diriliş Postası Gazetesi Ankara Temsilcisi Hasan Taşkın, KHK ile atılıp daha sonra geri alınanların yaşadıkları travmanın çok büyük olduğunu anlatarak, “Bu noktada hükümete kim yanlış yaptırmışsa o bedeli ödemelidir. YÖK Başkanı da son KHK’larda yanlış yapmışsa o da bedel ödemelidir. Hükümete yanlış yaptıran bedelini ödemelidir” dedi.

Taşkın, KHK ile atılan akademisyenlerin içinden hata yapıldığı düşünülerek geri alımların olması halinde hükümetin YÖK başkanına “Hükümetimizin yanlış yapmasına sebep oldun, lütfen sen kenara çekil ve bu işte hata yapmayanları buraya atayalım” demesi gerektiğini kaydetti.

Etiketler